Płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku – teraz możesz je zrobić sama!

Płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku – teraz możesz je zrobić sama!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wolisz użyć jednego wacika sto razy niż stu wacików jeden raz? Właściwie potrzebujesz tylko czterech rzeczy, by stworzyć wielorazowe płatki kosmetyczne.

Płatki kosmetyczne codziennie używa niemal każda z nas – podczas demakijażu i mycia twarzy, do usuwania lakieru z paznokci. Nie jest to jednak zbyt ekonomiczne rozwiązanie. Płacisz kilka złotych za opakowanie 70-120 sztuk, co w przeliczeniu na przykład za miesiąc daje kwotę, którą bez wątpienia spożytkujesz w lepszy sposób, jak choćby kupisz świetną paletę cieni albo krem do twarzy.

Jednorazowe waciki wykonane są z bawełny, więc rozkładają się szybko, jednak po co masz produkować więcej odpadów, skoro istnieje dla nich doskonała alternatywa. Płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku są dostępne w wielu sklepach i drogeriach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wykonała je sama. Podpowiadamy, jak szybko i łatwo zrobisz wielorazowe płatki kosmetyczne.

W zasadzie potrzebujesz jedynie:

  • materiału (bawełnianego, bambusowego albo lnianego),
  • nożyczek,
  • igły,
  • nitki.

Możesz pociąć starą koszulkę, szmatkę czy inne ścinki na płatki dowolnej wielkości i o dowolnym kształcie. Ten odrysuj na przykład od szklanki czy słoiczka kremu. Następnie złóż dwie-trzy warstwy materiału (w zależności od jego grubości) i obszyj brzegi. Jeśli chcesz, możesz do tego użyć maszyny do szycia. Gotowe!

Płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku wypierzesz ręcznie dosłownie w minutę po każdym użyciu albo w pralce (najlepiej w siateczkowym woreczku). Jako że mają one kontakt ze skórą oraz oczami, zrezygnuj z wybielaczy i odplamiaczy. Przechowuj je najlepiej w zamykanym pudełeczku albo słoiczku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*