Dlaczego soczewki dwutygodniowe są tak popularne?

Dlaczego soczewki dwutygodniowe są tak popularne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Soczewki dwutygodniowe są popularne z wielu powodów. Najbardziej oczywistym jest fakt, że pozwalają one na noszenie soczewek kontaktowych przez dwa tygodnie zamiast tylko przez jeden dzień. Poznaj jeszcze inne korzyści, jakie zapewniają.

Jak często wymieniać soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe są zaprojektowane tak, aby wytrzymały dwa tygodnie, zanim trzeba będzie je wymienić. Istnieją jednak pewne czynniki, które mogą wpłynąć na długość życia soczewek dwutygodniowych, w tym:

  • stan Twoich oczu i częstotliwość ich noszenia;
  • rodzaj materiału, z którego wykonane są soczewki;
  • warunki, w jakich nosisz soczewki (np. jeśli pracujesz na zewnątrz lub masz pracę wymagającą aktywności fizycznej).

Przy codziennym użytkowaniu i właściwej pielęgnacji dwutygodniowe soczewki kontaktowe mogą wytrzymać od dwóch do czterech tygodni.

Najważniejsze zasady noszenia szkieł dwutygodniowych

Kluczowa jest ich wymiana we właściwym czasie. Następnie utrzymanie soczewek kontaktowych w czystości i właściwe je przechowywanie. Musisz też dbać o swoje oczy, w tym zgłaszać się do okulisty w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów podczas noszenia dwutygodniowych soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe są wyrobami medycznymi. Należy zawsze używać ich zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty, który może pomóc w upewnieniu się, że otrzymujesz odpowiedni rodzaj i rozmiar soczewek dla swoich oczu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, dotyczące soczewek kontaktowych, porozmawiaj ze swoim specjalistą.

Jakie są zalety soczewek dwutygodniowych?

Według producenta soczewki dwutygodniowe soczewki kontaktowe są przeznaczone do noszenia przez dwa tygodnie, zamiast codziennie lub co miesiąc. Utrzymują one Twoje oczy w zdrowiu, ponieważ pozwalają na przenikanie tlenu przez soczewkę i do Twojego oka. Zmniejszają również ryzyko infekcji poprzez utrzymywanie bakterii z dala od Twoich oczu. Dwutygodniowe soczewki kontaktowe oferują szereg korzyści w porównaniu z soczewkami noszonymi w trybie miesięcznym i jednodniowym, w tym:

  • Zmniejszone ryzyko infekcji oczu i innych powikłań.
  • Rzadsze czyszczenie i dezynfekcja (mniej więcej raz na dwa tygodnie).
  • Bardziej dogodny harmonogram pielęgnacji soczewek.
  • Poprawa zdrowia oczu.
  • Zwiększony przepływ tlenu do rogówki.
  • Lepsza ogólna wydajność soczewek.
  • Dłuższy czas noszenia soczewek.

Dla kogo soczewki dwutygodniowe?

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe polecane są osobom, które mają zdiagnozowaną wadę wzroku i nie chcą nosić okularów korekcyjnych.

Chętnie noszą je osoby, które są bardzo aktywne, np. pływacy.

Według producenta soczewki  sprawdzą się u osób z suchymi oczami, jeśli odpowiednio je nawilżysz przy pomocy specjalnych kropli. Soczewki dwutygodniowe są również idealne dla osób, które chcą ograniczyć stosowanie płynów bez konserwantów.

Zgodnie z informacjami producenta szkła kontaktowe te są idealne dla dorosłych i nastolatków. Świetnie sprawdzą się także dla osób początkujących, które nie chcą zbyt często ich zmieniać.

Jakie soczewki dwutygodniowe warto wybrać?

Miękkie soczewki kontaktowe są bardzo wygodne i łatwe w użyciu. Są idealne dla osób z suchymi oczami lub tych, którzy spędzają dużo czasu przed ekranem komputera.

Soczewki hydrożelowe doskonale utrzymują wilgoć i zapewniają długotrwały komfort. Zgodnie z informacjami producenta polecane są osobom, które noszą je podczas snu lub podczas pływania.

Według producenta soczewek bardzo popularnym wyborem są silikonowo-hydrożelowe. Są wygodne do tego stopnia, że właściwie w ogóle ich nie czuć. Dzięki temu będziesz czuł się tak, jakbyś odzyskał pełną ostrość widzenia i nie miał na sobie soczewek.

Fot.: Marina Vitale/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*