Kosmetyki, które zmniejszą widoczność przebarwień i blizn. Poznaj 3 najlepsze!

Pielęgnacja
Kosmetyki, które zmniejszą widoczność przebarwień i blizn. Poznaj 3 najlepsze!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przebarwienia oraz blizny potrafią wprawić nas w kompleksy. Czy zatem istnieją skuteczne kosmetyki, które pozwolą zredukować ich widoczność?

Blizna to ślad, który powstaje po przerwaniu ciągłości tkanki. Może powstać w wyniku skaleczenia, oparzenia czy efektu pracy chirurga. Często blizny mogą być efektem przebytego trądziku. Bez względu na przyczynę, zmiany i przebarwienia mogą się znacznie wyróżniać na tle zdrowej skóry, zwłaszcza że te nie posiadają ani gruczołów, mieszków włosowych czy komórek barwnikowych. Dlatego nawet opalane może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Czy zatem istnieją kosmetyki, które pomogą zmniejszyć widoczność blizn?

SVR Cicavit + DM Cicatrices

Produkt o żelowej konsystencji doskonale nawilża i uelastycznia blizny, a także skutecznie zmniejsza ich widoczność. Polecany jest do stosowania po zabiegach chirurgicznych np. po cesarskim cięciu, zdjęciu szwów czy po usunięciu znamion. Doskonale sprawdza się również jako środek łagodzący poparzenia oraz wspomagający zabiegi z udziałem lasera. Zmniejsza zaczerwienia, łagodzi podrażnienia, swąd oraz pieczenie.

Bio-oil – olejek na blizny

Olejek sprawdza się w pielęgnacji zarówno nowych, jak i istniejących od dłuższego czasu blizn. Wyrównuje koloryt skóry, uelastycznia ją i łagodzi wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia. Doskonale radzi sobie z bliznami potrądzikowymi, po zabiegach chirurgicznych, ospie wietrznej, oparzeniach czy skaleczeniach.

Avène Cicalfate+

Żel łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia oraz dyskomfort spowodowany obecnością blizn. Co więcej, skutecznie poprawia ich wygląd wyrównując kolory skóry. Dzięki zawartości miedzi i siarczanu cynku wykazuje się działaniem przeciwbakteryjnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*