Lawenda – dlaczego warto wprowadzić ją do letniej pielęgnacji?

Lawenda – dlaczego warto wprowadzić ją do letniej pielęgnacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olejek eteryczny z lawendy posiada bardzo szerokie spektrum działania i chociaż latem w kosmetykach królują takie substancje czynne jak aloes, olej z pestek malin, czy masło kakaowe, to jednak warto sięgnąć po inne, lecz równie skuteczne rozwiązanie jak kosmetyk z lawendą.

Latem nasza skóra częściej się przetłuszcza, co skutkuje powstawaniem większej ilości niedoskonałości. Ponadto łatwo o powstanie potówek, otarć czy odparzeń. Olejek lawendowy wykazuje zarówno działanie regulujące pracę gruczołów łojowych jak i łagodzące, gojące, czy antyseptyczne, dzięki czemu skóra odzyskuje równowagę a gojenie się podrażnionych miejsc przebiega znacznie szybciej.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie aq37a4Sw-Copy.jpeg
materiały prasowe Biolaven
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 5dMpyB2Q-Copy.jpeg
materiały prasowe Biolaven

Olejek z lawendy (oraz serum Biolaven) można stosować punktowo na pojedyncze wypryski, ukąszenia owadów czy miejscowo na podrażnione okolice ciała.

Właściwości olejku eterycznego z lawendą

Jednak kosmetyki z dodatkiem lawendy dbają nie tylko o dobrą kondycję skóry w tym wymagającym, letnim okresie! Olejek eteryczny z lawendy to jeden z najskuteczniejszych olejków odstraszających owady (w tym również komary!), pajęczaki a nawet gryzonie!

Wyjeżdżając na letni wypoczynek zadbaj o praktyczne rozwiązania – kosmetyki marki Biolaven mogą być stosowane przez wszystkich członków rodziny, są pomocne zarówno w kwestii nawilżania skóry, łagodzenia podrażnień a także dzięki przyjemnemu aromatowi lawendy – odstraszają owady! Natomiast ich naturalny skład jest gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa działania!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*