Top 5 polskich marek odzieżowych

Top 5 polskich marek odzieżowych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Bycie eko jest w modzie. Tzw. zrównoważona moda jest współcześnie biznesową koniecznością, a już dawno przestała być tylko sferą dostępną dla marzycieli czy idealistów. Ekologiczne projekty polskich marek nosi coraz więcej osób, nie tylko tych znanych z pierwszych stron gazet.

Moda ekologiczna to nic innego, jak część rozwijającej się filozofii designu i trendów zrównoważenia. Co jest jej celem? Przede wszystkim stworzenie systemu, który mógłby być bezgranicznie popierany w kategoriach środowiskowych i odpowiedzialności społecznej.

Coraz więcej naszych rodzimych marek dba o to, by hasło „zrównoważona moda” nie było tylko pustym sloganem. Również coraz więcej polskich firm produkuje ubrania oraz dodatki na miejscu, w kraju, używając rodzimych surowców. Jaki jest tego efekt? Bardzo zadowalający, ponieważ powstają stylowe i oryginalne kolekcje, które mogą podbijać cały świat!

Poznaj top 5 polskich marek odzieżowych, które są eko!

NAGO

Polska marka NAGO tworzy basicowe ubrania wykonane z bawełny organicznej. Są one w stu procentach ekologiczne i produkowane w sposób świadomy i zrównoważony. Firma optymalizuje zużycie materiałów, stawia na funkcjonalność produktów, a proces powstawania jej kolekcji jest ściśle nadzorowany i przebiega w zgodzie z zasadami sprawiedliwego handlu.

NAGO sięga po rozwiązania, które ograniczają szkody dla środowiska. Marka stara się też podnosić komfort swoich klientów i tworzyć dla nich najlepsze ubrania dostępne również online.

MASZYNOWNIA

Maszynownia to wegańska marka Katarzyny Głogowskiej, która otwarcie mówi, że nie uznaje żadnej formy wykorzystywania ludzi i zwierząt. Ubrania tej marki są bardzo oryginalne, wyraziste, a dodatki są szyte ręcznie i powstają praktycznie w całości z materiałów pochodzących z recyklingu – nie ma w nich żadnych elementów pochodzenia zwierzęcego. Charakterystycznym produktem Maszynowni są różnokolorowe „nerki” np. z błyszczącego weluru.

THE ODDER SIDE

The Odder Side to marka stworzona przez dwie przyjaciółki, które łączy wspólna wizja ekologicznej mody. Pomysł założenia marki The Odder Side narodził się w Warszawie podczas jednej z wielu rozmów pań, które pragnęły, by każda kobieta czuła się silna i piękna. W 2015 roku dziewczyny stworzyły pierwszą kapsułową kolekcję, która składała się z wygodnych t-shirtów z odkrytymi plecami, przewiewnych topów i ponadczasowych sukienek.

Troska o środowisko i zrównoważony rozwój branży odzieżowej towarzyszą projektantom od początku istnienia marki. Nieprzerwanie poszerzają swoją świadomość, pracując nad tym, by moda była odpowiedzialna. Głównym kryterium przy planowaniu kolekcji The Odder Side jest dobór naturalnych tkanin i przędz, takich jak bawełna, len, tencel czy wełna.

WEARSO

Marka Wearso szyje ubrania wyłącznie z bawełny organicznej pozyskiwanej z upraw ekologicznych. Jaka jest główna idea Wearso? Marka chce, aby rzeczy gościły w szafach klientek znacznie dłużej niż jeden sezon, dlatego sięga po najlepszy materiał, pozyskany bez stosowania chemii i nawozów sztucznych. Organiczna bawełna jest zdrowsza i niezwykle wytrzymała, ponieważ nie została skażona szkodliwymi barwnikami. Ubrania tej marki są ponadczasowe, projektanci tworzą projekty wielofunkcyjne, w których każdy poczuje się komfortowo. 

PULPA

Wrocławska marka PULPA łączy swobodę i elegancję. Ubrania są bardzo kobiece i proste w formie, uszyte z dobrych jakościowo tkanin. Szyte są także z dbałością o najmniejszy szczegół. PULPA trzyma rękę na pulsie i nadzoruje cały proces, począwszy od projektu poprzez wykonanie kończąc na wysyłce. Oferowane przez PULPĘ dresy to prawdziwy hit łączący w sobie bawełnę i produkowany w Polsce elastan.

Klienci chętnie sięgają też po bardzo oryginalne lniane kurtki bomberki w kolorach ziemi. Ubrania tej marki powstają w niewielkich pracowniach trzech krawcowych, w krótkich seriach, dlatego PULPA informuje, że czas realizacji zamówienia czasem wydłuża się nawet do kilkunastu dni.

Zdj. główne: Parker Burchfield/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*