Projektantka Ania Kuczyńska promuje roślinne garbowanie!

Projektantka Ania Kuczyńska promuje roślinne garbowanie!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polscy projektanci coraz bardziej są wyczuleni na ekologię. Tym razem na uznanie zasługuje Anna Kuczyńska, która promuje garbowanie roślinne – obróbkę skór bez żadnej chemii.

Ania Kuczyńska to znana polska projektantka. Słynie nie tylko ze świetnej jakości projektów. Stawia też na ekologię i promuje ją wśród modowego środowiska i swoich klientów. Podczas produkcji swoich skórzanych dodatków – portfeli, torebek, butów czy pasków – korzysta z garbowania roślinnego. Proces ten trwa nawet piętnaście razy dłużej, jednak ma ogromny (bardzo pozytywny) wpływ na środowisko. Niestety szacuje się, że nawet 85% skór, których używa się do produkcji skórzanej odzieży i dodatków, jest garbowanych chromowo, czyli chemicznie. A to jest niekorzystne – i dla zdrowia, i dla środowiska. Dlatego Ania postanowiła to zmienić!

Garbowanie roślinne – na czym polega?

Garbowanie roślinne jest procesem długotrwałym, trwa około 30 dni. Nie używa się tu żadnej chemii. Wszystkie skóry do produkcji dodatków namacza się w ekstraktach roślinnych – brzeczki z kory dębu, brzozy bądź wierzby. Taka skóra jest później świetnie natłuszczona i wodoodporna. A do tego ma bardzo przyjemny zapach. I to wszystko w zgodzie ze środowiskiem! 

Z tak garbowanej skóry możemy kupić wiele produktów zaprojektowanych przez Anię – m.in. krótkie botki Toscano, paski oraz jej słynne spodnie. Miejmy nadzieję, że taka odpowiedzialna moda stanie się coraz popularniejsza, nie tylko wśród projektantów, ale i klientów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*