Zobacz kolekcję Levi’s wiosna-lato 2021 stworzoną w duchu zrównoważonego rozwoju

Eko look
Zobacz kolekcję Levi’s wiosna-lato 2021 stworzoną w duchu zrównoważonego rozwoju
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrastająca świadomość społeczeństwa na temat wpływu produkcji tekstylnej na środowisko sprawia, że coraz więcej marek projektuje kolekcje w duchu zrównoważonego rozwoju. Wśród tych firm znalazł się także Levi’s, który niedawno zaprezentował swoją najnowszą kolekcję wiosna-lato 2021, kolekcja ta jest kontynuacją strategii marki, jeśli chodzi o produkowanie ubrań bez szkody dla planety.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialna konsumpcja są dla nas priorytetem w procesie tworzenia kolekcji. Wszędzie, gdzie możemy, wdrażamy proekologiczne innowacje, chociażby w zakresie materiałów i procesów, takich tak pozyskiwanie bawełny konopnej czy programów odnawiania odzieży Levi’s® SecondHand i Levi’s® Authorized Vintage.

powieedziała o najnowszej kolekcji Karyn Hillman, Chief Product Officer marki Levi Strauss & Co

Warto także wspomnieć, że marka ta już od 10 lat stosuje technologię Waterless, dzięki której udało się zaoszczędzić ponad 3,5 mld litrów wody. Jak widać działania marki nie są podyktowane wyłącznie PR-owymi przesłankami. 

Jakie materiały znaleźć można w kolekcji marki Levi’s?

Najnowszą kolekcję wiosna-lato 2021 marki Levi’s nazwano Second Nature. Zaprezentowane w niej ubrania zostały natomiast utrzymane w luźnym stylu, jaki można spotkać obecnie na ulicach w większości miast. Dominują takie tkaniny jak: 

  • organiczna bawełna, 
  • bawełna konopna, 
  • Tencel,

Pozwalają marce skutecznie zredukować ilość potrzebnej do produkcji wody. Ponadto większość tych tkanin barwiona jest także w całkowicie naturalny sposób. 

Czym są ekologiczne tkaniny wykorzystywane przez markę Levi’s?

Pozyskiwana do produkcji marki Levi’s bawełna organiczna zbierana jest w etycznych warunkach, przy zapewnieniu odpowiednich warunków pracy. Dodatkowo dzięki temu, że nie jest ona barwiona z użyciem szkodliwych chemikaliów, staje się także przyjazna dla środowiska. 

To jednak bawełna konopna sprawia, że marka Levi’s wysuwa się na prowadzenie jeśli chodzi o zrównoważoną produkcję ubrań. Pozyskiwane do jej wytworzenia surowce konopne wymagają podczas ich uprawiania mniejszej ilości wody, dzięki temu nawadniane są wyłącznie deszczówką. 

Z kolei Tencel używany także przez markę Levi’s, to włókno cechujące się miękką i wytrzymałą fakturą, które pozyskiwane jest z lasów uprawianych w zrównoważony sposób. Stanowi idealną alternatywę dla wiskozy, gdyż jest bardziej chłonny od bawełny, miększy niż jedwab i mniej gniotący się niż chociażby len. 

Jakie modele znajdą się w kolekcji Second Nature?

W kolekcji Second Nature nie zabrakło kultowych modeli 501, które inspirowane są fasonem z 1993 roku, tym razem marka ta postanowiła wykonać je jednak z organicznej bawełny. Dostępne będą w kilku kolorach do wyboru, o różnorodnym nasyceniu zastosowanego barwnika. Oprócz tego będzie można w niej będzie także jeansy z serii Stay Loose, cechujące się luźnym krojem i charakterystyczną plisą na środku, a także kurtki Surplus Utility Tailored Trucker i koszule Utility Shirts wykonywane z bawełny konopnej, która dzięki specjalnym procesom produkcyjnym pozbawiona jest szorstkości. 

Czy wiesz, że swoje znoszone ubrania marki Levi’s możesz oddać w ich sklepie? 

Marka Levi’s nie tylko dba o to, aby ich produkcja była jak najmniej szkodliwa dla środowiska, ale także interesuje się tym, co dzieje się z ubraniami, kiedy klienci nie chcą już ich nosić. Z tego powodu umożliwia oddanie w swoich sklepach starych, znoszonych lub zniszczonych ubrań, które następnie przerabia na nowe produkty, dając im kolejne życie. Dzięki temu cykl życia produktów marki Levi’s zostaje przedłużony, a do środowiska trafia o wiele mniej śmieci. Dlatego jeśli posiadasz w swojej szafie znoszone jeansy, kurtkę lub inne ubranie marki Levi’s, zamiast wyrzucać je na śmietnik, zanieś je do najbliższego punktu sprzedaży i przyczyń się do ochrony naszej planety. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*