Ubrania z papieru? Washi, czyli japoński papier o szerokim zastosowaniu

Ubrania z papieru? Washi, czyli japoński papier o szerokim zastosowaniu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tradycyjny japoński papier, który ostatnimi czasy powrócił do łask, może być używany do produkcji ubrań i butów.

Jedną z wielu zalet washi, czyli japońskiego materiału jest fakt, że jest biodegradowalny. Pewnie dlatego kilka japońskich firm odzieżowych przywróciło produkcję ubrań i butów wykonywanych z tego materiału.

Co to jest papier Washi?

Washi w XX wieku, był jednym z najbardziej wytrzymałych tekstyliów. Używano go do produkcji tradycyjnych, japońskich ubrań, ale też elementów wystroju wnętrz.

Papier washi, charakteryzuje się właściwościami absorpcyjnymi wody, pochłaniania zanieczyszczenia, zapachy, a nawet promieniowanie UV. Materiał jest w pełni ekologiczny. 

Jak nosić spodnie z papieru?

Pierwszym produktem, który powstał z washi były sportowe skarpetki. Pomysł okazał się trafiony. Marka Sasawashi to jedna z najbardziej popularnych firm, która wspiera zrównoważony rozwój w modzie. W ich ofercie można znaleźć wykonane z papieru szlafroki, kapcie czy ręczniki.

Jak się okazuje, papier washi jest w stanie do złudzenia przypominać bawełniany jeans, ale jest lżejszy i wygodniejszy. Już powstały pierwsze plany, aby powstały papierowe jeansy.

Wiele wskazuje na to, że washi może stać się drugą bawełną. Z pewnością byłby to duży krok w kierunku bardziej zrównoważonej mody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*