Depilacja laserowa – najlepsza inwestycja w codzienną wygodę

Depilacja laserowa – najlepsza inwestycja w codzienną wygodę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób inaczej rozumie poprawienie codziennej wygody dla własnego ciała. Część osób definiuje ją jako wiecznie idealną skórę bez ciągłego odrastania włosów. Niestety bez dodatkowego wsparcia zabiegowego trudno jest utrzymać taki efekt. W domowych warunkach można go uzyskać poprzez codzienne golenie własnej skóry tradycyjnymi metodami. Niestety pozostawiają one podrażnienia i zajmują sporą ilość czasu co przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Depilacja laserowa ciała może sprawić, że skóra będzie wiecznie gładka bez konieczności ciągłego powtarzania procesu golenia w nieskończoność. 

Depilacja laserowa – wszystko dzieje się we wnętrzu lasera

Najważniejszym elementem każdego zabiegu depilacji laserowej jest dobrze dobrane urządzenie. W przypadku tego zabiegu medycyny estetycznej jest to laser posiadający odpowiednio ustalone parametry. W dzisiejszych czasach urządzenia te same nastawiają wszystkie parametry pod indywidualnego klienta dlatego osoba przeprowadzająca zabieg ma jedynie za zadanie przeprowadzać głowice lasera po powierzchni skóry. 

Przeprowadzanie głowicy lasera po skórze prowadzi do rozgrzania jej powierzchni do czerwoności. Dokładnie prowadzi to do podniesienia temperatury nawet do 70 stopni Celsjusza. Podniesienie temperatury odbywa się w procesie termogenezy, który polega na pobraniu energii świetlnej, która produkowana jest przez laser i wytworzeniu energii w postaci ciepła. Do tego procesu przystosowane są komórki barwnikowe, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie względem cebulek włosowych. Nagrzanie komórki barwnikowej stwarza negatywne warunki do wzrostu cebulek włosowych prowadząc do ich bezpośredniego uszkodzenia. Jeżeli zostaną uszkodzone w fazie wzrostu to depilacja laserowa stanie się w pełni skuteczna. Wtedy włos już nigdy nie odrośnie ze względu na permanentne uszkodzenie cebulki. 

Podsumowanie

Depilacja laserowa staje się z roku na rok coraz popularniejsza. W wyniku tego cały czas przybywa miejsc, które chcą świadczyć usługi depilacyjne. Ważne aby przed wyborem odpowiedniej placówki wybrać miejsce z nieposzlakowaną opinią. Przykładem mogą być salony sieci depilacja.pl, z których usług warto skorzystać. 

Fot.: Lexie Barnhorn/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*