Marka KappAhl podejmuje coraz więcej działań w duchu zrównoważonego rozwoju

Marka KappAhl podejmuje coraz więcej działań w duchu zrównoważonego rozwoju
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co roku KappAhl odnotowuje mierzalny postęp w postaci działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jednym z wielu przykładów jest zwiększenie od 2015 roku odsetka produktów z bardziej zrównoważonych materiałów w asortymencie – od 19 do 70 proc.. Najpóźniej w 2025 roku liczba ta powinna wynieść 100 proc.

Obecnie aż 70 proc. oferty KappAhl to produkty wykonane z bardziej zrównoważonych materiałów. Pięć lat temu liczba ta wynosiła 19 proc., stąd celem firmy jest osiągnięcie 100 proc. do 2025 roku.

Procent naszego asortymentu wyprodukowanego z bardziej zrównoważonych materiałów cały czas rośnie i co roku robimy mierzalne postępy w kierunku naszego celu, jakim jest w pełni cyrkularna działalność – mówi dyrektor generalna KappAhl, Elisabeth Peregi.

materiały prasowe KappAhl

Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju w procesie rozwoju produkcji, KappAhl daje podstawy dla modelu biznesowego w duchu obiegu zamkniętego oraz bardziej zrównoważonego wykorzystania materiałów, środków chemicznych, wody i energii. Marka stosuje te zasady poprzez wybór bardziej zrównoważonych materiałów i procesów oraz walcząc o lepsze warunki pracy w zakładach dostawców oraz poprzez dążenie do wydłużenia czasu używania tej samej odzieży.

Co oznacza bardziej zrównoważony rozwój?
Ludzie często pytają, dlaczego KappAhl mówi, że asortyment jest bardziej zrównoważony. Sandra Roos odpowiada, zadając pytanie retoryczne: – Czy bawełna organiczna to zrównoważony materiał? Nie, to po prostu bardziej zrównoważony materiał niż tradycyjna bawełna. Zatem do momentu, w którym z pewnością możemy powiedzieć, że jakiś materiał lub proces faktycznie są zrównoważone, zdecydowaliśmy się stosować termin bardziej zrównoważone. Składamy tylko takie obietnice, jakich możemy dotrzymać.
Nieustannie poszukujemy kolejnych sposobów rozwoju KappAhl na polu zrównoważonego rozwoju zgodnie z naszymi celami. Bardziej zrównoważona branża odzieżowa to nie utopia – jeśli zrobimy to razem i wspólnie będziemy się zmieniać – podsumowuje Elisabeth Peregi.
Przykład bardziej zrównoważonych materiałów w produktach KappAhl:

WISKOZA: 50 proc. wiskozy używanej w KappAhl to Lenzing™ Ecovero™, bardziej zrównoważona alternatywa dla zwykłej wiskozy. Jest wytwarzana z celulozy drzewnej pochodzącej z odpowiedzialnie uprawianych lasów, w procesie mniej oddziałującym na środowisko.
BAWEŁNA: Wszystkie ubrania damskie, męskie i dziecięce w kolekcji Basic są szyte z bawełny organicznej, uprawianej bez użycia chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych.
DŻINS: Cały dżins to More Sustainable Denim, odzież wyprodukowana przy użyciu ulepszonego procesu dekatyzacji, zużywającego mniej wody, energii i chemikaliów. Cała bawełna w odzieży dżinsowej KappAhl została zakupiona za pośrednictwem Better Cotton Initiative (BCI), organizacji działającej na rzecz bardziej zrównoważonych upraw bawełny (z lepszymi warunkami pracy, mniejszym zużyciem wody, energii i substancji chemicznych).

materiały prasowe KappAhl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*