Mapy Google będą pokazywać trasy eco-friendly

Styl życia
Mapy Google będą pokazywać trasy eco-friendly
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już niebawem możecie spodziewać się ekologicznej rewolucji. Twórcy Google pokazują, że ekologia nie jest im obojętna i tworzą specjalną trasę, która pozwoli kierowcom na pozostawianie mniejszego śladu węglowego. Będzie ona dostępna dla wszystkich użytkowników Google Maps na świecie!

Google po stronie środowiska

Google jest w trakcie tworzenia specjalnie dostosowanych tras określanych mianem eco-friendly. Na podstawie nachylenia dróg oraz stopnia natężenia ruchu drogowego zostanie przygotowana specjalna trasa.

To, w jaki sposób codziennie dojeżdżamy do pracy, ma ogromne znaczenie dla środowiska. Warto wybierać środki komunikacji miejskiej, ewentualnie zostawiać samochody na bezpłatnych parkingach „parkuj i jedź”, które znajdują się np. w Warszawie. Niestety nie wszędzie jest taka możliwość i niekiedy jedyną opcją jest dojazd do pracy lub szkoły autem. Aby nie przyczyniać się do większego zanieczyszczania środowiska naturalnego, warto wybierać trasy, które pozwolą nam zużyć jak najmniej paliwa. Tworzenie takich planów jest jednak skomplikowane i czasochłonne, dlatego na ratunek przychodzi aplikacja Google Maps. Eksperci od nawigacji zaplanują podróż za nas. Będzie ona możliwie jak najszybsza i pozostawi mniejszy ślad węglowy. Udogodnienie będzie dostępne już wkrótce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*