Naturalne produkty do codziennej pielęgnacji

Eko marki
Naturalne produkty do codziennej pielęgnacji
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pielęgnacja zaplanowana z troską o indywidualne potrzeby Twojej skóry to najlepszy prezent, jaki możesz sobie sprawić. Niezależnie od etapu życia, na którym aktualnie jesteś, warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co jest dla Ciebie najistotniejsze.

Jak ratować świat i swoją skórę?

Jeśli interesuje Cię temat naturalnych kosmetyków i próbujesz żyć w zgodzie z otaczającą Cię rzeczywistością, pewnie nie jest Ci również obcy ruch proekologiczny. Być może sama nawet chcesz wprowadzić (lub już wprowadziłaś) w życie zasadę „zero waste” albo „less waste”. Wciąż jednak musisz używać kosmetyków.

Jeśli zastanawiasz się, jak zmniejszyć ich zużycie, mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne: naturalne mydła w kostce. Ich zaletą jest niezwykła oszczędność – są bardzo wydajne, dzięki czemu kupujesz je rzadziej, a to oznacza mniej wydatków na produkcję i transport oraz mniej opakowań do wyrzucenia. W dodatku do ich właściwości należy wyjątkowa funkcjonalność – umyjesz nimi twarz, ciało, a nawet włosy. Dzięki temu nie musisz kupować innych kosmetyków i ponownie wychodzisz na plus z oszczędzaniem pieniędzy i naturalnych zasobów planety.

Jak naturalnie zadbać o problematyczną cerę?

Jeśli Twoja skóra nie należy do tych, które w każdej sytuacji wyglądają doskonale, z pewnością szukasz możliwych rozwiązań na poprawienie tej sytuacji. Być może borykasz się z trądzikiem, chociaż byłaś przekonana, że to zmora wieku dojrzewania. Przede wszystkim: nie martw się! To normalne, że dojrzała cera ma tego typu problemy. Warto, żebyś wiedziała, że za trądzik nie są odpowiedzialne bakterie, chociaż pewnie słyszałaś o tym wiele razy.

Takie przekonanie panowało wśród specjalistów i lekarzy przez bardzo długi czas, więc nic dziwnego, że ciągle się o tym słyszy, a marki kosmetyczne wciąż produkują antybakteryjne wyroby dedykowane cerze trądzikowej.

Musisz wiedzieć, że podstawową przyczyną trądziku wcale nie jest bakteria – to sebum. Tak, ta naturalna substancja, produkowana przez Twoje gruczoły łojowe, prowadzi do powstawania wszystkich rodzajów „pryszczy”. Od zaskórników (kiedy sebum zostaje zablokowane w skórze), aż po ropne stany zapalne (kiedy do problemu z uwalnianiem sebum dołączy się bakteria). Podstawą pielęgnacji powinny się więc stać produkty do oczyszczania twarzy, które pozwolą Ci kontrolować sebum oraz odbudowanie bariery hydrolipidowej skóry. Walka z bakterią po prostu nie zadziała, a tylko przyniesie Ci stres i frustrację.

Potrzebujesz kojącej pielęgnacji dłoni?

Zbyt często zapominamy o niezwykle ważnej pielęgnacji dłoni i trosce o skórę na nich. I chociaż z pewnością jest to jedno z najbardziej „zaprawionych” miejsc organizmu, warto zapewnić mu odpowiednią opiekę, by cieszyć się piękną skórą przez całe życie. Dobrym pomysłem będzie wyposażenie się w mydła w płynie naturalne o delikatnym składzie i przyjemnej dla skóry formule.

Kosmetyki pielęgnujące skórę dłoni to element codziennej pielęgnacji, o którym zdecydowanie warto pamięć także z tego względu, że nie ma innej tak często mytej części ciała. Co za tym idzie, używanie silnych detergentów, wypłukujących „cement” międzykomórkowy, może doprowadzić do nieprzyjemnych podrażnień i nadmiernej suchości skóry dłoni – jeśli widzisz u siebie takie objawy, zdecydowanie warto pomyśleć o delikatniejszym mydle!

Zdj. główne: Sincerely Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*