Kosmetyki przydatne dla niej i dla niego

Kosmetyki przydatne dla niej i dla niego
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dowiedz się, na jakie aspekty pielęgnacji powinni zwrócić uwagę zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Doradzamy, czym kierować się przy wyborze kosmetyków.

Pielęgnacja twarzy

Każda skóra jest podatna na czynniki środowiskowe, dlatego warto chronić barierę lipidową i stosować w codziennej pielęgnacji kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Właściwie dobrane kosmetyki do twarzy powinny zostać dostosowane do potrzeb skóry i rodzaju cery, dlatego warto obserwować, czy np. skóra nadmiernie się błyszczy i przetłuszcza, przesusza, występują zmiany trądzikowe lub zaczerwienienia. Co chwilę słyszymy w mediach o nowych i złożonych trendach pielęgnacyjnych, ale nie warto popadać w skrajność i nakładać zbyt wiele produktów, bo to mogłoby doprowadzić do zapchania porów lub wchodzenia w reakcje składników aktywnych, które nie powinny być ze sobą łączone. Może to prowadzić do m.in. reakcji alergicznej, obniżonego działania produktów czy pojawienia się trądziku. Nie warto decydować się także na zbyt agresywną pielęgnację – należy stopniowo przyzwyczajać skórę do stosowania kwasów czy retinolu. Minimalistyczna pielęgnacja na dzień powinna składać się z oczyszczania cery, nałożenia kremu oraz wysokiego filtru przeciwsłonecznego, ponieważ według badań ok. 80% zmian dotyczących starzenia się skóry spowodowane jest promieniowaniem UVA. 

Regeneracja dłoni i paznokci

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, zwracają uwagę na aspekt zadbanych dłoni i paznokci. Często mówi się, że właśnie dłonie zdradzają wiek, ponieważ skóra dłoni jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych oraz przesuszanie się, które intensyfikują procesy starzenia. Warto stosować różnego rodzaju kremy nawilżające i preparaty w formie płynów, żeli, lakierów i oliwek, które pozytywnie wpływają na skórę dłoni i płytkę paznokci. Szeroki wybór profesjonalnych produktów do pielęgnacji dłoni, skórek i paznokci znajdziesz pod adresem: https://lumanails.pl/. Należy również zadbać o noszenie komfortowego, dopasowanego obuwia, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego problemu wrastającego paznokcia.

Kosmetyki do golenia

Bez odpowiednich produktów pielęgnacyjnych i narzędzi golenie potrafi być bardzo niekomfortowe, a nawet prowadzić do wystąpienia podrażnień i stanów zapalnych. Panowie mogą skorzystać z profesjonalnych produktów, takich jak mydło do golenia, produkowane z najczystszych tłuszczów roślinnych z dodatkiem certyfikowanego oleju arganowego, które ujędrnia skórę twarzy. Duże znaczenie dla golenia ma także wyważenie, kształt oraz ustawienie ostrza maszynki do golenia. Warto przetestować wyjątkowe produkty dostępne w sklepie internetowym: nosferatu.pl. W przypadku damskiej pielęgnacji golenie twarzy to wciąż kwestia dyskusyjna. Wiele kobiet deklaruje, że ułatwia to aplikację podkładów i bronzerów, ale jeśli włoski nam nie przeszkadzają i nie są zbyt widoczne, to nie ma potrzeby ich usuwać. 

Produkty i zabiegi wspomagające wzrost włosów

Z dobrym wyglądem często kojarzymy także gęste i zdrowe włosy. Należy zrezygnować z ich zbyt częstego mycia i stosowania szamponów z agresywnymi detergentami, które mogą prowadzić do szybkiego przetłuszczania się, łupieżu, a nawet zapalenie mieszków włosowych. A jeśli chcesz wybrać się na terapię pobudzającą włosy do wzrostu, możesz przetestować ​​profesjonalny zabieg mezoterapii igłowej, o którym więcej przeczytasz na stronie: sephiamed.pl.

Fot.: Supply/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*