Demakijaż – dlaczego warto oczyszczać skórę twarzy?

Demakijaż – dlaczego warto oczyszczać skórę twarzy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Do najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych fragmentów skóry, jakie znajdują się na naszym ciele, należy skóra twarzy. Ciężkie produkty do makijażu, które stosujemy każdego dnia, są dla niej dużym obciążeniem, dlatego tak ważny jest codzienny demakijaż i oczyszczanie cery. Poznaj siłę pielęgnacji, która pozwoli zachować młody wygląd na długie lata!

Zmywanie makijażu na noc jest niezwykle ważne – pozostawianie go na twarzy może powodować liczne problemy skórne. Nocą nasza skóra odpoczywa. Jeśli nie wykonamy wieczornej toalety i nie pozbędziemy się warstwy kosmetyków z twarzy, cera nie będzie mogła swobodnie oddychać. A na następny dzień nie będzie wyglądała zbyt świeżo. 

Negatywne skutki braku demakijażu 

Dużą częścią pielęgnacji skóry twarzy jest odpowiednie oczyszczanie jej z martwego naskórka, makijażu oraz nazbieranych przez cały dzień zanieczyszczeń. Skupiając się na dbaniu o cerę, miej na uwadze codzienny demakijaż. Jest on szczególnie ważny, gdyż większość kosmetyków składa się z substancji oleistych – ich długotrwała obecność na twarzy prowadzi do zatkania porów. Nieoddychająca skóra ma skłonności do wyprysków, trądziku i zaskórników. Niedotlenienie może również negatywnie wpływać na koloryt i prowadzić do przebarwień. Dlatego tak istotne jest, aby przed pójściem do łóżka dogłębnie oczyścić twarz oraz użyć produktów do nawilżenia, przeznaczonych dla naszego typu cery. 

Podstawowe zasady oczyszczania skóry twarzy

Do największych wad noszenia makijażu można zaliczyć fakt, że po wyczerpującym dniu trzeba znaleźć czas, żeby zmyć go z twarzy – nie warto pomijać tego kroku w codziennej pielęgnacji. Nasza skóra potrzebuje oczyszczenia i odpoczynku od podkładu, tuszu i cieni na powiekach. Mycie twarzy dobrze dobranymi produktami może uchronić Twoją cerę od wielu problemów. Na pewno zmniejszy szanse na przedwczesne starzenie się skóry oraz na wystąpienie wyprysków i podrażnień. Aby zadbać o twarz, do codziennych rytuałów należy dodać schemat jej oczyszczania i nawilżania. Dzięki temu na następny dzień będziesz mogła wyglądać pięknie i tryskać pozytywną energią. 

Demakijaż krok po kroku 

  • Pierwszym krokiem, którego nie możesz pominąć przed przystąpieniem do demakijażu twarzy, jest dokładne umycie rąk wodą i mydłem. Na dłoniach mamy najwięcej zarazków, więc trzeba je porządnie umyć, aby nie przenieść bakterii na twarz;
  • Następnie nalej niewielką ilość olejku do demakijażu, płynu micelarnego lub żelu do mycia twarzy na wacik. Oczywiście niektóre produkty można nakładać bezpośrednio na wilgotną skórę. Przeczytaj ulotkę i podążaj za wskazówkami producenta;
  • Przetrzyj twarz wacikiem lub – w przypadku środków myjących nakładanych bezpośrednio na skórę – spień produkt palcami. Unikaj mocnego pocierania;
  • Powtarzaj czynności, aż wacik będzie wolny od makijażu i zanieczyszczeń;
  • Weź czystą, miękką ściereczkę do twarzy, opłucz ją gorącą wodą i użyj jej do wytarcia resztek produktu z twarzy;
  • Na koniec za pomocą wacika nałóż tonik, aby uzupełnić oczyszczanie, przywrócić równowagę pH skóry i przygotować ją na nawilżenie.

Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy?

Cera wymaga specjalnego traktowania, dlatego zawsze używaj produktów dedykowanych do jej pielęgnacji. Zmywanie makijażu nie powinno być dla twarzy podrażniające, dlatego rób to delikatnie i nie pocieraj wacikiem za mocno. Pamiętaj, żeby używać do tego produktów, które służą do demakijażu. Zmywanie kosmetyków żelem do mycia lub wodą z mydłem może przesuszać skórę twarzy i prowadzić do podrażnienia. Jeśli wybierasz tusz wodoodporny, Twój płyn do demakijażu musi być na bazie oleju, aby poradzić sobie z zanieczyszczeniami. Zadbaj o to, aby produkty do malowania oczu nie zalegały w ich kącikach. Podkreślmy to jeszcze raz: zmywanie makijażu na noc jest kluczowe dla zdrowia i wyglądu skóry twarzy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*