Współczesne metody na przedłużenie włosów

UrodaWłosy
Współczesne metody na przedłużenie włosów
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zdecydowałaś, że chcesz mieć dłuższe włosy, ale nie wiesz, jak to osiągnąć? Dowiedz się, na czym polegają popularne sposoby przedłużania włosów.

Istnieje wiele metod przedłużania włosów. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę Twoje potrzeby, cenę i czas, po jakim będzie konieczne powtórzenie zabiegu. Do najpopularniejszych metod zaliczają się: mikroringi, keratyna i clip-in. Przed wykonaniem zabiegu, skonsultuj się ze stylistką fryzur. Najlepiej, jeśli wybierzesz salon, którzy cieszy się dobrymi opiniami.

Metoda na zimno

Metodą na zimno fryzjerzy określają zwykle mikroringi, do których zakładania nie potrzeba używać wysokiej temperatury. Ten sposób przedłużania włosów ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Polega na tym, że stylistka przy pomocy szydełka łączy naturalne pasma z dopinkami, nakładając je na aluminiowe ringi. Można je potem łatwo ukryć pod włosami. Zabieg trwa kilka godzin, ale jest najbardziej przystępny cenowo. Mikroringi utrzymują się od trzech do czterech miesięcy, ale należy uważać, żeby nie naruszyć ich podczas codziennych czynności, stylizowania włosów czy uprawiania sportu.

Metoda na ciepło

Przedłużanie za pomocą kleju keratynowego może utrzymać się nawet do czterech miesięcy, ale to zależy od tego, jak szybko rosną Ci włosy, czy przeszkadza Ci widoczny odrost i od jakości zastosowanego przez stylistkę kleju. O ile mikroringi sprawdzą się w przypadku cienkich włosów, to metoda keratynowa może być dla nich zbyt obciążająca. Po zabiegu przedłużania keratyną należy ostrożnie obchodzić się z włosami, aby nie naruszyć łączeń.

Metoda clip-in

Dobrą alternatywą dla przedłużania wcześniej wspomnianymi metodami są dopinki. Przymocowuje się je do włosów przy pomocy małych, niewidocznych spinek. Jest to metoda jednorazowa, ale zwalnia z przejmowania się tym, kiedy należy podciągnąć taśmy albo znowu poprawić ringi. Profesjonalnie wykonane dopinki do włosów nie niszczą i nie obciążają cebulek. Dużą zaletą jest również to, że można je zdjąć przed snem albo pójściem na basen, dzięki czemu mniej się niszczą. Najlepszy efekt dają dopinki z włosów naturalnych, ale możesz wybrać także wariant syntetyczny. Jeśli dobierzesz właściwy odcień, bez problemu wmieszają się w resztę Twoich włosów i staną się niewidoczne. Dopinka z włosów naturalnych starcza zwykle na rok, ale przy odpowiedniej pielęgnacji może posłużyć nawet trzy lata.

Peruki

Innym sposobem na szybką metamorfozę, może być zakup peruki. Współcześnie mamy spory wybór dobrych i naturalnie wyglądających peruk, a noszenie ich stało się dla wielu osób powszechną praktyką. Profesjonalne peruki damskie wyposażone są w czepki umożliwiające ich komfortowe wkładanie i ściąganie. Występują w wielu odcieniach, mają różną gęstość i teksturę. Przy zakupie peruki skonsultuj się ze specjalistą, aby wybrać model najlepiej pasujący do Twojej urody. Wiele sklepów z perukami zapewnia czas na wymianę towaru w razie, gdyby kolor nie był odpowiedni. Szeroki wybór peruk, dopinek i topperów znajdziesz na: hairlux.pl

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*