Jak przechowywać leki i kosmetyki?

Styl życia
Jak przechowywać leki i kosmetyki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dobra organizacja kosmetyków i leków sprawia, że produkty zachowują swoje właściwości i odpowiednią konsystencję przez wskazany przez producenta czas użytkowania. Przeczytaj, w jakich warunkach powinno się przechowywać leki i kosmetyki.

Organizacja leków

Przede wszystkim leki należy przechowywać w miejscu suchym, zacienionym i chłodnym, do którego nie będą miały dostępu dzieci ani zwierzęta domowe. Leki nie powinny być wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani znajdować się w sąsiedztwie źródeł ciepła, np. piekarnika czy płyty grzewczej. Niektóre leki, takie jak insuliny, szczepionki, antybiotyki czy krople do oczu powinny być przechowywane w lodówce. W przypadku suplementów, takich jak olejek CBN również dobrze jest trzymać produkt w chłodzie lodówki, aby zachował długą przydatność do spożycia. Warto zachować oryginalne opakowanie leków, wraz z ulotką oraz datą zużycia, aby móc sięgnąć do tych informacji w razie potrzeby. Dobrze jest również systematycznie kontrolować daty ważności leków i robić regularne porządki w domowej apteczce. Przeterminowanych czy zepsutych leków nie powinno się wrzucać do ogólnodostępnych kontenerów, ale zanieść je do pobliskiej apteki, gdzie znajduje się pojemnik przeznaczony do utylizacji medykamentów. 

Przechowywanie kosmetyków 

Kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji i makijażu również powinny być odpowiednio przechowywane. Wysoka temperatura i nadmiar wilgoci źle wpływają na jakość kosmetyków, dlatego ulubione perfumy warto trzymać w sypialni, w miejscu z dala od światła słonecznego. Kolejnym problemem podczas przechowywania jest kurz, który może osadzać się na kosmetykach i akcesoriach do makijażu. Wszelkiego rodzaju aplikatory, pędzle, masażery do twarzy, zakraplacz czy szpatułki powinny być regularnie czyszczone i przechowywane w zamkniętej szufladzie, kosmetyczce, plastikowym czy szklanym organizerze na kosmetyki lub w kartoniku. Warto zadbać o wygodny sposób przechowywania, dzięki czemu zyskasz wygodny dostęp do wszystkich produktów. Szkodliwy wpływ na działanie kosmetyków może mieć również para wodna czy ciepło kaloryfera, dlatego ulubione produkty do makijażu warto przechowywać w miejscu zacienionym i suchym, np. na toaletce w sypialni. Jeśli na co dzień korzystasz z dermokosmetyków i produktów organicznych, możliwe, że producent zaleca trzymanie ich w lodówce. Ta forma przechowywania jest korzystna dla maseczek do twarzy, kremów pod oczy i przeciwzmarszczkowych, chłodzących rollerów do masażu twarzy czy kamieni gua sha. Możesz trzymać kosmetyki w lodówce wraz z żywnością albo zaopatrzyć się w niewielką lodówkę kosmetyczną. Niektóre kosmetyki, np. te na bazie olejków, źle znoszą niskie temperatury i mogą pod ich wpływem zmienić swoją konsystencję, dlatego warto przy organizacji toaletki brać pod uwagę zalecenia producenta. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*