Subtelna biżuteria – jakie rozwiązanie wybrać na co dzień?

Subtelna biżuteria – jakie rozwiązanie wybrać na co dzień?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Biżuteria to idealny sposób na podkreślenie każdej, nawet najbardziej minimalistycznej i prostej stylizacji. Twoje codzienne outfity nie muszą być nudne, jeśli dobierzesz do nich odpowiednią biżuterię. Marylin Monroe nie bez powodu śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny. Zobacz, jak wybierać biżuterię na co dzień.   

Jak odróżnić biżuterię codzienną od wieczorowej?   

Tak, jak sukienki, makijaże i perfumy, również biżuteria podlega podziałowi na dzienną i wieczorową. Codzienna biżuteria charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i skromnością. Ma zazwyczaj minimalistyczny design, rzadko kiedy wysadzana jest kamieniami, a jeśli już, to zdobienie jest oszczędne i subtelne. Tym, co sprawia, że biżuteria codzienna jest ciekawa i wyjątkowa, nie są diamenty czy rubiny, ale zabawa kształtem i formą, na przykład przeplatanie dwóch lub więcej kolorów złota. Zdobienia ze szlachetnych kamieni są bardziej charakterystyczne dla biżuterii wieczorowej, przeznaczonej na wielkie wyjścia. To rozróżnienie jest bardzo ważne, ponieważ wieczorowa biżuteria założona do codziennego stroju, wygląda po prostu komicznie i nie na miejscu. Tak, jak satynowa suknia do ziemi nie jest odpowiednia na wyjście na szybki lunch, duża i rzucająca się w oczy, bogata biżuteria nie nadaje się na codzienne okazje. 

Dużo lepiej sprawdzą się proste i delikatne, ale bynajmniej nie nudne, bransoletki i naszyjniki celebrytki, które ożywią outfit, ale nie przytłoczą go zbytnią zdobnością. Delikatne łańcuszki, które kupisz na https://www.allezloto.pl/lancuszki-zlote-c_51 i proste, skromne zawieszki, to wszystko, czego potrzebujesz do swoich outfitów do pracy, szkoły czy na uczelnię.   

Kolczyki na co dzień   

Kolczyki są ważnym elementem codziennej biżuterii, który jest pomijany najrzadziej. Subtelne i uniwersalne, przez co najchętniej wybierane, są zwykłe, krótkie sztyfty. Błyskotki w okolicy twarzy przyciągają uwagę i podkreślają naturalne piękno osoby, która je nosi, dlatego proste sztyfty z drobną cyrkonią sprawdzą się doskonale. Biżuteria noszona tak blisko twarzy może być także uznawana wręcz za element makijażu, ponieważ dodaje do całego make upu ciekawego blasku. 

Jeśli chodzi o kolczyki, jest to rodzaj biżuterii, który pozwala na największą dowolność. Długie koraliki czy zabawne, nietypowe kształty, urozmaicą i rozweselą stylizację. Obecnie na rynku jest wielu rękodzielników, którzy wytwarzają cuda z modeliny i przerabiają je na biżuterię. Takie oryginalne dodatki to fantastyczny pomysł dla wszystkich tych, którzy kochają ekstrawagancję i chcą podkreślać to każdego dnia.   

Minimalistyczne pierścionki   

W przypadku pierścionków, problem często nie tkwi w ich ilości, a stylu. Jeden, duży pierścionek z wielkim oczkiem i diamentami będzie na co dzień bardziej nie na miejscu, niż kilka delikatnych, cienkich obrączek na obu dłoniach. Wybieraj raczej skromne, subtelne ozdoby – jeden lub trzy drobne kamienie lub ciekawy grawer. Kolor biżuterii nie ma tu większego znaczenia, dobierz go do odcienia skóry oraz kolorystyki swojej stylizacji. Do chłodnych odcieni załóż srebro, z kolei do ciepłych barw wybierz złote ozdoby. 

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja biżuteria jest odpowiednia na co dzień, zakładaj tylko jeden jej rodzaj w jednej okolicy. Na dłoniach nie zakładaj jednocześnie bransoletek i pierścionków, z kolei w pobliżu twarzy wybierz pomiędzy kolczykami a naszyjnikiem. 

Fot.: Kateryna Hliznitsova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*