Jak studia tatuażu powinny dbać o higienę?

Pielęgnacja
Jak studia tatuażu powinny dbać o higienę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Higiena na najwyższym poziomie zapewniająca bezpieczeństwo zarówno tatuatorowi, jak i tatuowanemu, to podstawa działania studia tatuażu. Dowiedz się, jak dokładnie studia powinny dbać o zachowanie wszelkich zasad ostrożności.

Tatuaże to w ostatnich czasach coraz częściej wybierana ozdoba ciała. Co za tym idzie, na rynku pojawia się coraz więcej studio tatuażu. Jednak wybierając się do takiego miejsca, warto zwrócić uwagę na to, czy przestrzega ono wszystkich zasad związanych z higieną. Dowiedz się, jak dokładnie studia powinny o  nią dbać.

Profesjonalne studio

Jeśli zdecydujesz się ozdobić się swoje ciało tuszem, masz do wyboru mnóstwo nie tylko profesjonalnie i bezpiecznie, ale także pięknie wyposażonych i zaaranżowanych studio tatuażu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zrobienie tatuażu w nieodpowiednich warunkach może skutkować wieloma powikłaniami, takimi jak zakażenie się wirusami HCV, HBV, czy HIV.

Jak profesjonalne studia dbają o higienę?

Zacznijmy od tego, że profesjonalne, a co za tym idzie bezpieczne studio, wyróżnia przede wszystkim odpowiednio przygotowane miejsce pracy. Oznacza to, że narzędzia są zawsze sprawne technicznie, czyste, zdezynfekowane, jeśli zachodzi taka konieczność to także wysterylizowane, czyli kompletnie jałowe. Ponadto igły, ampułki, końcówki, tuby oraz kubeczki na tusz, maszynki do golenia włosów przed tatuowaniem powinny być zawsze jednorazowe. Bardzo ważna jest także odpowiednia ochrona maszynki. Rękojeść urządzenia do wykonywania tatuażu po zakończonym zabiegu powinna zostać poddana działaniu preparatu myjąco-dezynfekcyjnego, zaś głowica maszynki powinna być wysterylizowana.

Jeśli zaś chodzi o stanowisko, to również ono powinno być prawidłowo przygotowane. Powierzchnie takie jak fotele lub leżanki oraz blat, na którym znajdują się narzędzia tatuatora, a także tzw. tryskawka z płynem do przemywania tatuażu podczas jego wykonywania, powinny być przykryte jednorazową folią ochronną.

Dbanie o higienę przez tatuatora

W zachowaniu higieny i bezpieczeństwa w studio bardzo ważną rolę odgrywa również sam tatuator. Pamiętaj, że zawsze powinien on mieć rękawiczki nitrylowe, takie jak te dostępne na https://emedical24.pl/rekawice-nitrylowe, a także stosować odzież ochronną. Aby prawidłowo chronić się przed potencjalnym zakażeniem, tatuator powinien przed założeniem i po zdjęciu rękawic wykonać higieniczną dezynfekcję rąk preparatem alkoholowym, to znaczy wetrzeć w osuszone dłonie około 3 ml preparatu przeznaczonego do dezynfekcji rąk, a także pamiętać, aby Po założeniu rękawic nie dotykać niczego, co nie jest zdezynfekowane oraz związane z wykonywaniem zabiegu. 

Pamiętaj więc, że udając się do profesjonalnego studia tatuażu, płacisz nie tylko za piękne zaprojektowanie i wykonanie wzoru na Twojej skórze, ale także za bezpieczne i higieniczne warunki. Nie warto więc oszczędzać na wyborze studio, ponieważ tatuaż jest ozdobą na całe życie, a jego nieodpowiednie wykonanie może mieć bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia konsekwencje. Nie zapominaj także, że dla sprawnego zagojenia się tatuażu niezwykle ważne jest także higiena już po wyjściu z salonu, a to zależy wyłącznie od Ciebie.

Zdjęcie główne: Lucas Guimarães/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*