Przebarwienia – poznaj naturalne składniki, dzięki którym twój problem zniknie!

Pielęgnacja
Przebarwienia – poznaj naturalne składniki, dzięki którym twój problem zniknie!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przebarwienia na skórze są problemem, z którym zmaga się duża część kobiet. Zwłaszcza po lecie, kiedy nasza skóra była wystawiona na promienie słoneczne, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jesienne wieczory to świetny czas, żeby zatopić się w domowym spa i przywrócić skórze odpowiedni koloryt.

Produktów, które poprawiają wygląd i jakość skóry, jest bardzo wiele. W procesie walki z plamami i przebarwieniami warto postawić na naturalne kosmetyki, których składniki świetnie poprawiają koloryt naszej skóry. Poniżej znajdziesz wiele rad i wskazówek, jak zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała po wakacyjnych kąpielach słonecznych. 

Od czego rozpocząć proces poprawy kolorytu skóry?

Nasze ciało i twarz ciągle są poddawane różnym czynnikom zewnętrznym. Na kondycję skóry wpływa wiele elementów: warunki atmosferyczne, ilość snu czy kosmetyki, jakich używamy do pielęgnacji. Problem przebarwień na skórze dotyczy wielu kobiet. Na szczęście istnieje skuteczna kuracja, dzięki której możemy poprawić koloryt, rozjaśnić plamy i zapobiec powstawaniu kolejnych ciemnych punktów na ciele i twarzy. 

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień na skórze? 

Dobre leczenie wymaga odpowiedniej diagnozy. W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się swojemu ciału, stylowi życia i nawykom, aby zrozumieć, co jest powodem powstawania plam i przebarwień. Dużo szkód w kolorycie skóry może wyrządzić nadmierne wystawianie się na promienie UVopalanie w słoneczne dni i korzystanie z solarium. Przyczyny powstawania przebarwień mogą być też spowodowane przyjmowaniem leków hormonalnych i antykoncepcji. Do innych powodów można zaliczyć problemy skórne, takie jak trądzik i stany zapalne skóry. Również ciąża może powodować powstawanie ciemnych miejsc na skórze, gdyż burza hormonów wpływa na pigmentację. Ostatnią przyczyną jest po prostu naturalny proces starzenia się skóry

Jak zacząć dbać o przywrócenie kolorytu?

Duża część przebarwień powstaje w wyniku działania promieni UV. Ważne jest więc, aby używać kremów z filtrem przez cały rok, nie tylko w czasie lata. Dotyczy to zwłaszcza skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na całoroczną ekspozycję na słońce. 

Kiedy na naszej skórze pojawią się już przebarwienia, a koloryt jest nierówny – jakie działania należy podjąć? W takiej sytuacji trzeba zadbać o odbudowę płaszcza hydrolipidowego naszej skóry. Z łatwością można tego dokonać za pomocą kosmetyków o właściwościach regeneracyjnych i wzmacniających. Do pielęgnacji należy również dodać produkty, które mają działanie rozjaśniające

Decyzja o kuracji depigmentacyjnej to nie tylko użycie odpowiednich produktów kosmetycznych. To w głównej mierze zmiana diety i stylu życia. Posiłki muszą być zbilansowane i warto zadbać o odpowiednią suplementację. 

Jakie naturalne kosmetyki są najlepsze na przebarwienia? 

Chcąc poprawić koloryt skóry i sprawić, że będzie ona wzmocniona i rozjaśniona, należy postawić na pielęgnację odpowiednimi produktami. W pierwszej kolejności powinny to być naturalne kosmetyki, które w swoim składzie zawierają ekstrakty lub soki z roślin fantastycznie działających na przebarwienia. Idealnie sprawdzą się produkty, do których użyto: ogórków, aloesu, jabłek, cytrusów, ananasa, pszenicy czy papai. W swojej pielęgnacji można postawić na działanie olejów roślinnych. W kuracji depigmentacyjnej świetnie sprawdzą się oleje z pietruszki, pestek marchwi lub pestek dzikiej róży. Wybierając w drogerii kremy i balsamy na przebarwienia, zwróć uwagę na to, czy zawierają takie składniki jak kurkuma, lukrecja, morwa biała czy szafran. Te naturalne przyprawy są dużą pomocą w walce z przebarwieniami. 

Aby zadbać o koloryt skóry, warto stosować kremy, balsamy i maseczki z wymienionymi wyżej składnikami. Do pielęgnacji twarzy warto zastosować dedykowane do walki z przebarwieniami żele, kremy pod oczy czy płyny do demakijażu. Po przeprowadzonej kuracji nie wolno zapomnieć o całorocznym używaniu kremu z filtrem UV

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*