Fenomen kosmetyków The Ordinary. Czy Ty też jesteś ich fanką?

Eko marki
Fenomen kosmetyków The Ordinary. Czy Ty też jesteś ich fanką?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetyki pielęgnacyjne marki The Ordinary cieszą się niesłabnącą popularnością. Sprawdzamy, dlaczego podbiły serca kobiet na całym świecie, a zakupienie niektórych produktów graniczy z cudem.  

The Ordinary bez wahania można określić dzisiaj jako kultową markę kosmetyczną. Jej produkty tworzone są z myślą o różnych typach cery, zwłaszcza tych problematycznych. Doceniają je zwłaszcza świadome konsumentki, które doskonale znają swoje potrzeby. 

O ogromnej popularności kosmetyków świadczyć może między innymi to, jak bardzo są rozchwytywane. Wiele produktów wyprzedaje się w tak zawrotnym tempie, że trzeba czekać w długiej kolejce, aby w końcu dokonać upragniony zakup. Dobrą opinię, a w konsekwencji zaufanie rzeszy klientek, zapewnił The Ordinary przede wszystkich naturalny, jakościowy skład. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z przystępną ceną oraz wysoką skutecznością, a to nie mogło prowadzić do niczego innego niż globalnego sukcesu. 

Na czym polega fenomen kosmetyków The Ordinary?

Stworzeniu The Ordinary przyświecało skupienie się na podstawowych, najważniejszych w pielęgnacji składnikach. To właśnie prosta, naturalna i przejrzysta formuła produktów jest ich najmocniejszą stroną, a hasło „mniej znaczy więcej” towarzyszy firmie od początku jej działalności. Zwyczajność jest przecież wpisana w jej nazwę, a prostotę odzwierciedla również bardzo stonowana i minimalistyczna identyfikacja wizualna brandu.

Nie bez powodu The Ordinary w ciągu zaledwie kilka lat zapracowało na niezwykle duże zaufanie. Nic w tym dziwnego, bo nie często spotyka się tak etyczne podejście do swojej działalności i tak duży szacunek dla konsumentów. Założycielowi marki, Brandonowi Truaxe, zależało na wykorzystaniu wyłącznie sprawdzonych składników oraz nieobciążaniu produktów wysoką marżą.

The Ordinary towarzyszy też jasna i otwarta komunikacja na temat procesu produkcji i jego kosztów. W recepturze produktów nie ma żadnych sztucznych substancji chemicznych w postaci parabenów, siarczanów czy silikonów.

Kosmetyki The Ordinary cechuje również wysokie stężenie substancji aktywnej. Stanowi to niewątpliwie ich ogromną zaletę, bo dzięki temu są super skuteczne. Jednak z tego samego względu niektóre osoby muszą uważać na pewne produkty, ponieważ mogą okazać się dla nich zbyt silne.

Kosmetyki pielęgnacyjne tej marki można z powodzeniem stosować w przypadku takich problemów, jak zmiany trądzikowe czy przebarwienia. Pozytywne opinie kobiet potwierdzają ich skuteczność również w walce z przebarwieniami, zaskórnikami, a także oznakami starzenia skóry.

Kolejna, niemniej ważna wartość kosmetyków to ich przystępna cena. Przyczyniły się do tego starania założyciela brandu o jak najniższą marżę i przejrzystość co do faktycznych kosztów wytworzenia produktów. Wydatek rzędu około 30–40 złotych nie wydaje się wygórowany, biorąc pod uwagę ich jakość oraz skuteczność. Nie mówiąc o dodatkowej opłacie za sam prestiż, która w przypadku marek o światowym zasięgu jest podbijana przez sprawny marketing. Mimo że Ordinary należy do gwiazd w swojej kategorii, takie zjawisko jest jej obce.

W ofercie The Ordinary znajdują się głównie kosmetyki pielęgnacyjne i oczyszczające. Wśród bestsellerowych produktów marki można wymienić między innymi peelingi kwasowe, oleje tłoczone na zimno czy serum z witaminą C.

Przeczytaj też: https://bellaplace.pl/uroda/pielegnacja/kosmetyki-z-nowej-linii-tolpa-authentic-maja-maksymalnie-10-skladnikow/

Zdjęcie główne: Valeriia Miller/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*