Zakup odzieży i biżuterii online – o czym pamiętać?

Styl życia
Zakup odzieży i biżuterii online – o czym pamiętać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zakupy internetowe to świetny sposób, żeby zaoszczędzić czas i pieniądze. Dla bezpieczeństwa warto jednak kierować się pewnymi zasadami. Przeczytaj, o jakich kwestiach należy pamiętać, kupując ubrania i biżuterię online. 

Sprawdź wiarygodność sklepu

Przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym należy sprawdzić, czy przedsiębiorca udostępnia swoje dane kontaktowe i umożliwia odbiór osobisty towaru, co czyni go bardziej rzetelnym i pokazuje, że nie próbuje on zataić lokalizacji siedziby sklepu. Podejrzliwość konsumenta powinny wzbudzać również: 

  • wyraźne błędy, literówki i niedbałe opisy produktów na stronie;
  • brak regulaminu i polityki prywatności sklepu internetowego; 
  • brak informacji, kto jest właścicielem sklepu i administratorem danych osobowych;
  • ciężka w nawigacji i niedopracowana strona internetowa;
  • brak możliwości płatności za przesyłkę za pobraniem;
  • bardzo krótki okres prowadzenia działalności;
  • niezweryfikowane opinie;
  • wyjątkowo niskie ceny wobec wartości rynkowej produktu.

W przypadku wszelkich wątpliwości lepiej po prostu zrezygnować z transakcji, niż ryzykować utratę pieniędzy. Dobrze przygotowana strona sklepu internetowego zawiera zwykle szczegółowe informacje na temat historii sklepu, obsługiwanych sposobów płatności, czasu i metod dostawy. Jeśli szukasz w sieci wyjątkowej biżuterii, takiej jak pierścionki zaręczynowe z białego złota, sprawdź ofertę jubilera, dostępną pod adresem: https://diamondsky.pl/pierscionki-zareczynowe-biale-zloto/. Przywołany sklep internetowy cieszy się dobrymi opiniami i został wielokrotnie nagrodzony certyfikatem konsumenckim – Laurem Klienta.

Bezpieczne płatności

Przed rozpoczęciem transakcji warto wpisać również adres domeny do wyszukiwarki i zapoznać się z różnymi opiniami konsumentów na temat sklepu. Przy zakupie biżuterii lub innych wartościowych przedmiotów konsument powinien upewnić się, że sklep posiada certyfikat zaufania, a także umożliwia bezpieczne dokonanie płatności. Należy pamiętać o tym, że przestępcy za pomocą fałszywej witryny mogą próbować przejąć środki z Twojego konta bankowego. W trakcie transakcji upewnij się, że masz bezpieczne połączenie w protokole https. Możesz również zweryfikować firmę w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przykładowo sklep internetowy https://sandeks.pl/ umożliwia konsumentowi różne sposoby płatności, a także możliwość odbioru osobistego towaru oraz kontakt z infolinią. 

Prawa konsumenckie

Nie obawiaj się odstąpienia od umowy czy zgłoszenia reklamacji w przypadku, gdy towar nie spełnia Twoich oczekiwań i nie pokrywa się z opisem na stronie. Konsument posiada prawo zwrotu każdego towaru zakupionego przez internet w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, nawet bielizny takiej jak biustonosze do karmienia. Ważne, aby ubrania zachowały oryginalne metki i nie nosiły śladów użytkowania. W przypadku nieuczciwego postępowania sklepu internetowego, który ma siedzibę w innym kraju Unii Europejskiej, możesz zgłosić skargę do Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Fot.:  Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*