Serum do włosów – dlaczego warto go używać?

Serum do włosów – dlaczego warto go używać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć serum do włosów ma niewielki rozmiar i niepozorny wygląd, jest doskonałym przykładem kosmetyku kryjącego w sobie ogromną moc. Do niedawna sięgały po niego przede wszystkim te osoby, które uważają pielęgnację włosów za swoją pasję. Dziś jednak serum cieszy się dużą popularnością także wśród tych użytkowników, którzy jeszcze niedawno nie wyobrażali sobie pielęgnacji innej niż ta z użyciem szamponu i odżywki.

Serum do włosów – próba definicji

Mimo że serum do włosów ciągle jeszcze nie jest tak popularne, jak szampon i odżywka, liczba jego zwolenników systematycznie rośnie. To skoncentrowana mieszanka składników charakteryzujących się wyjątkowymi korzyściami dla włosów, potrafiąca naprawić wiele błędów pielęgnacyjnych. Do pewnego momentu sera do włosów kojarzyły się jedynie z produktami na bazie silikonów, stąd też wiele osób podchodziło do nich sceptycznie. Dziś wiadomo jednak, że w sprzedaży nie brakuje również kosmetyków tego rodzaju opierających się nie na syntetycznych, ale na naturalnych składnikach.

Co potrafi serum do włosów?

Informacja o tym, że serum do włosów ma bogaty skład i silne działanie może nie być wcale wystarczająca dla osób zastanawiających się nad tym, czy skorzystać z tego kosmetyku. Warto więc zwrócić uwagę na to, że serum ma szereg zachwycających właściwości. O tym, jak działa, przesądza przede wszystkim jego skład. Serum jest jednak kosmetykiem nie tylko nawilżającym i wygładzającym włosy, ale również środkiem skutecznie dyscyplinującym je, a tym samym – ograniczającym ich puszenie. Stosowane regularnie może zmniejszyć podatność włosów na uszkodzenia mechaniczne, przyczynia się też do tego, że końcówki rzadziej się rozdwajają. Zwolennicy serum doceniają także to, że włosy przestają się dzięki niemu elektryzować, stają się bardziej miękkie, a do tego są bardziej odporne na zmienne warunki pogodowe.

Serum do włosów – najpopularniejsze rodzaje

Sera do włosów nie zawsze posiadają identyczne właściwości. Ich producenci starają się pomóc potencjalnym nabywcom w wyborze najlepszego rozwiązania, w sprzedaży można więc znaleźć co najmniej kilka rodzajów tych kosmetyków. Obecnie największą popularnością cieszą się sera regenerujące, które są w stanie odżywić osłabione włosy i nadać im blasku. Nie brakuje jednak i takich, które powstają przede wszystkim z myślą o osobach mających włosy nieustannie narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Prawdziwą furorę robią dziś także kosmetyki, które wzmacniają włosy przeciwdziałając ich nadmiernemu wypadaniu.

Jak stosować serum do włosów?

Chcąc cieszyć się pełnią możliwości stwarzanych przez serum, warto zatroszczyć się nie tylko o jego naturalny, bogaty skład. Osobom sięgającym po ten kosmetyk przyda się też wiedza na temat tego, jak go stosować, aby mieć pewność, że korzysta się ze wszystkich charakterystycznych dla niego właściwości.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych kosmetyków pielęgnacyjnych, także w odniesieniu do serum kluczowe znaczenie ma regularność stosowania. Nie oznacza ona jednak konieczności sięgania po nie codziennie. Stosowanie go raz lub dwa razy w tygodniu będzie wystarczające, o ile będziemy robić to zgodnie z zaleceniami producenta. W zależności od rodzaju, serum może być aplikowane nie tylko na skórę głowy, ale i na całą długość włosów. W obu przypadkach należy stosować się do wskazówek umieszczonych na opakowaniu, bo stosowanie serum w zbyt dużych ilościach może nadmiernie obciążać włosy sprawiając, że staną się one nadmiernie tłuste.

Obraz autorstwa Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*