Olej ze słodkich migdałów – jakie ma działanie?

Olejki
Olej ze słodkich migdałów – jakie ma działanie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Owoce rośliny, jaką jest migdałowiec pospolity, po wyschnięciu są migdałami, które znamy jako bakalie. Migdały jednak mają zastosowanie również w przemyśle kosmetycznym. To z nich – jak sama nazwa wskazuje – wytwarzany jest olej ze słodkich migdałów. Ma on delikatny zapach oraz lekką konsystencję. Jakie ma właściwości i czy warto go stosować? Odpowiedź na te pytania uzyskasz, czytając ten artykuł. 

Właściwości oleju ze słodkich migdałów

Olej migdałowy uzyskuje się poprzez tłoczenie na zimno słodkich migdałów. Następnie jest on rafinowany. Cechą charakterystyczną tego oleju jest bogactwo w nienasycone kwasy tłuszczowe. Największą zawartość ma on kwasu oleinowego i linolowego. Olej ze słodkich migdałów posiada również wiele soli mineralnych, protein, a także witamin. Ten rodzaj oleju jest zazwyczaj bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Znajduje szerokie zastosowanie w produkcji kosmetyków, ponieważ zatrzymuje nawilżenie na skórze i ma zdolności regeneracyjne.

Gdzie zastosowanie znajduje olej ze słodkich migdałów?

Olej ze słodkich migdałów tak jak inne oleje posiada niesamowite właściwości nawilżające. Poprawia on pamięć i wspomaga cyrkulację krwi, obniża cholesterol i wzmacnia kondycję paznokci. Z powodu swojego słodkawego zapachu olej ze słodkich migdałów jest stosowany w aromaterapii – w nim rozpuszczane są inne olejki eteryczne. Jeżeli więc będziesz na masażu, to prawdopodobnie będziesz masowana właśnie tym olejem. 

Olej ze słodkich migdałów to bardzo często składnik mydeł, balsamów, odżywek a nawet perfum. Może on działać najlepszy emolient – wygładzać i nawilżać skórę. Bardzo istotną cechą oleju ze słodkich migdałów jest jego szybkie wchłanianie się. Zaleca się stosować go w pielęgnacji cery dojrzałej, ponieważ ma właściwości regeneracyjne i chroni skórę.

Olej ze słodkich migdałów może być z powodzeniem stosowany podczas trwania ciąży. Ciężarna kobieta powinna nakładać go na te miejsca na skórze, które są narażone na powstanie rozstępów.

Olej ze słodkich migdałów do olejowania włosów

Czy wiesz, że olej ze słodkich migdałów jest doskonały do olejowania włosów? Szczególnie teraz,w okresie jesienno–zimowym powinno się regularnie olejować włosy, aby stworzyć na nich warstwę ochronna i pozwolić im się zregenerować. Świetnym pomysłem będzie nałożenie oleju ze słodkich migdałów na włosy i pozostawienie go na noc. Możesz również położyć go na odżywkę i zostawić na 20–30 minut. Twoje włosy na pewno Ci za to podziękują. Możesz spróbować również użyć oleju ze słodkich migdałów do zabezpieczenia końcówek włosów. Nałóż kilka kropel na dłoń, rozetrzyj i delikatnie nałóż na same końcówki. Będą lśniące i zdrowe, a ponadto ochronisz je przed rozdwajaniem się i plątaniem, które może być uciążliwe.

Zdj. główne: Nacho Fernández/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*