Peeling – dlaczego warto regularnie go stosować?

PielęgnacjaUroda
Peeling – dlaczego warto regularnie go stosować?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Peeling to świetny sposób, żeby wygładzić skórę i poprawić jej elastyczność. Regularne stosowanie dodaje skórze blasku i ujędrnia ją. Żeby móc zauważyć pozytywne efekty peelingu, ważne jest jego regularne używanie. Zobacz, czemu warto używać tego kosmetyku z odpowiednią częstotliwością.

Kiedy najlepiej wykonywać peelingi?

Peeling może stanowić zabieg pielęgnacyjny na twarz i ciało, ponieważ dzięki niemu skóra uzyskuje lepszy koloryt. Oczyszcza on jednak skórę i sprawia, że skóra lepiej wchłania kosmetyki, dlatego można używać go jako kosmetyk przygotowujący skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Korzystne może być stosowanie peelingu przed depilacją, ponieważ poruszając cebulki włosowe sprawia on, że włosy łatwiej się wyrywają. Poza tym peeling usuwa martwy naskórek, a skóra łatwiej wchłania samoopalacze i maseczki do twarzy.

Kiedy nie stosować peelingu?

Peelingu lepiej nie stosować po depilacji, ponieważ może to wywołać podrażnienia. Nie powinno go się stosować także na skórze, która jest podrażniona albo w miejscu wysypki, ponieważ może to zaostrzyć stan zapalny skóry.

Zalety stosowania peelingu

Peeling warto stosować także wtedy, kiedy skóra wygląda na szarą i szorstką. Wykonanie peelingu ciała może przynieść efekty od razu, ale żeby cieszyć się długofalowymi korzyściami, lepiej stosować go regularnie. Najważniejszymi efektami, jakie daje systematyczne używanie peelingu, są:

– poprawa wyglądu skóry

– likwidacja drobnych przebarwień

– widoczne zmniejszenie niedoskonałości

– pobudzenie krążenia

– redukcja cellulitu

– pobudzenie skóry do produkcji nowych komórek.

Ścieranie martwego naskórka z użyciem peelingu pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum ze skóry. Skóra będzie wyglądać zdecydowanie lepiej. Peelingi, które pozwolą uzyskać zamierzone efekty, można znaleźć w drogerii internetowej Ekopteka, na stronie https://www.ekopteka.pl/.

Rodzaje peelingów

Do ciała najczęściej stosuje się peelingu ziarniste. Z ich pomocą wykonuje się mechaniczne złuszczanie naskórka. Ten rodzaj peelingów zawiera różnego rodzaju drobinki, które ścierają martwy naskórek. Dla skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień przeznaczone są peelingi kremowe.

Jeżeli chodzi o peelingi do twarzy, najlepiej jest dobierać je w zależności od rodzaju cery. Do cery normalnej dobre będą peelingi drobnoziarniste, które wmasowuje się w skórę. Drobinki usuwają martwy naskórek, a twarz uzyskuje elastyczność i blask. Dla cery wrażliwej i naczynkowej najbardziej odpowiednie będą peelingi, których nie trzeba wcierać w skórę, czyli enzymatyczne. Zamiast zetrzeć martwy naskórek, zmiękczają go. Osoby z cerą tłustą albo mieszaną powinny stosować peelingi gruboziarniste o antybakteryjnym działaniu. Oczyszczą i złuszczą one skórę.

Jak używać peelingu?

Przed użyciem peelingu należy odpowiednio przygotować skórę. Powinno nakładać się go na wilgotną i oczyszczoną skórę. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień. Do bardziej delikatnych części ciała, na przykład dekoltu, szyi i brzucha, warto użyć łagodniejszego peelingu – kremowego, drobnoziarnistego albo enzymatycznego.

Do peelingu stóp, łokci czy kolan warto użyć peelingu gruboziarnistego. Te partie ciała wymagają nieco dłuższego poświęcenia czasu. Zabieg powinien trwać wtedy około 10-15 minut. Warto zwilżać po kolei konkretne partie ciała, a potem wmasowywać w nie peeling.

Po wykonaniu zabiegu pielęgnacyjnego peeling należy zmyć dokładnie wodą, a potem na ciało nałożyć balsam albo krem. Peelingu najlepiej jest używać raz albo dwa razy w tygodniu.

Zdjęcie główne: EKATERINA BOLOVTSOVA/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*