Top 10 kosmetycznych ekomarek, na które warto zwrócić uwagę

Eko marki
Top 10 kosmetycznych ekomarek, na które warto zwrócić uwagę
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niedawno dużą popularność na rynku kosmetyków zyskały ekomarki, czyli firmy produkujące kosmetyki z naturalnych składników, bez użycia np. parabenów czy silikonów. Znaczny wzrost zainteresowania takimi produktami przez konsumentów sprawił, iż powstało wiele firm oferujących, jedynie pozornie naturalne kosmetyki dlatego należy być uważnym i kupować produkty od zaufanych firm. Jakie marki oferują najlepsze ekologiczne kosmetyki?

Lista 10 topowych kosmetycznych ekomarek

W zestawieniu zostały zebrane zarówno polskie, jak i zagraniczne marki, które z łatwością można znaleźć w większości drogerii internetowych oraz stacjonarnych. 

  1. Mokosh Cosmetics

Jest to firma, która produkuje bardzo dobre jakościowo produkty do pielęgnacji całego ciała. Ta marka jest eko, ponieważ produkowane przez nią kosmetyki są w pełni pozbawione chemicznych składników, ich opakowania nadają się do recyklingu, a same produkty są nietestowane na zwierzętach. To wszystko sprawia, iż Mokosh jest jedną z najpopularniejszych ekomarek w Polsce.

  1. Nacomi

To firma produkująca kosmetyki głównie na bazie olejków i ekstraktów roślinnych pochodzących nawet z najdalszych zakątków świata. W swojej bazie mają produkty przeznaczone praktycznie do całego ciała, a bardzo duża część z nich jest przyjazna dla wegan. Produkty Nacomi dostępne są w większości drogerii zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, dzięki czemu jest tak popularna. Do jej jednego z najpopularniejszych produktów można zaliczyć natomiast obłędnie pachnące pianki do mycia twarzy. 

  1. Yope

Jest to przykład firmy produkującej nie tylko naturalne kosmetyki, ale również niechemiczne środki czystości, dzięki którym skóra naszych dłoni nie ulegnie zniszczeniu podczas porządków. Ich asortyment to głównie produkty codziennego użytku, takie jak żele do kąpieli czy płyny do naczyń przyjazne dla delikatnej skóry dłoni.

  1. Resibo

To firma produkująca kosmetyki do pielęgnacji skóry ciała oraz twarzy. Są one w 100% wegańskie, o czym świadczy przyznany tej marce certyfikat Vege. Kosmetyki tej marki zaliczane są do produktów z wyższej półki cenowej, jednak są w pełni warte swojej ceny, o czym świadczy duża liczba zwolenników tej marki.

  1. Purito

To przykład zagranicznej marki, a dokładnie koreańskiej, która produkuje kosmetyki pozbawione alergenów oraz szkodliwych substancji. Specjalizuje się głównie w produktach do pielęgnacji skóry twarzy. Koreańskie metody pielęgnacji, które przynoszą wiele korzyści w pielęgnacji różnych typów cery, stały się popularne, dlatego warto zaufać tej firmie podobnie jak reszta świata, która niezwykle ceni markę Purito.

  1. Vianek

Jest to marka tworząca kosmetyki dla kobiet w każdym wieku, które szukają naturalnej i zdrowej pielęgnacji. W ofercie tej firmy możemy znaleźć wiele produktów zarówno do ciała, jak i włosów. Ich ceny są atrakcyjne, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na zakup kosmetyku tej marki.

  1. Fresh&Natural

To firma produkująca w pełni wegańskie kosmetyki potwierdzone certyfikatem Vege. Produkują głównie kosmetyki do ciała, które wolne są od wszelkich chemicznych substancji takich jak SLS oraz opierają się na prostych bazach kosmetycznych.

  1. Miya Cosmetics

Ta firma produkuje głównie naturalne kosmetyki z myślą o kobietach zabieganych, niemających czasu na długą i często żmudną pielęgnację ciała, a głównie twarzy. Ich produkty są przemyślane i łatwe w użyciu co wyróżnia je na rynku.

  1. Koi cosmetic

To marka tworząca swoje produkty na naturalnych roślinnych ekstraktach takich jak olejki czy masła. Ma w swoim asortymencie produkty bogate w składniki aktywne, które sprawiają, iż efekt działania kosmetyku widoczny jest niezwykle szybko.

  1. Organic shop

Zagraniczna firma Organic shop produkuje szeroką gamę różnych kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów. Mają w swojej ofercie pięknie pachnące produkty o prostym i w pełni naturalnym składzie. Dużym plusem tej marki jest jej dostępność, ponieważ można ją spotkać m.in. w supermarketach.

Przedstawione ekomarki to zdecydowanie najpopularniejsze firmy na polskim rynku. Wszystkie te firmy dbają o swój eko wizerunek, dlatego mają w swojej ofercie jedynie naturalne i ekologiczne produkty wysokiej jakości. Większość z tych firm jest polskiego pochodzenia, co sprawia, iż kupując ich produkty, nie tylko dbamy o środowisko, ale również wspieramy polskie przedsiębiorstwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*