Hagi Cosmetics – polska marka ekologiczna, która podbija rynek

Eko marki
Hagi Cosmetics – polska marka ekologiczna, która podbija rynek
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Hagi Cosmetics to polska marka ekologiczna, która powstała z miłości do kosmetyków naturalnych. Wszystkie kosmetyki Hagi mają certyfikaty przyznawane produktom naturalnym i organicznym. W czym jeszcze tkwi fenomen marki, że tak błyskawicznie zaczęła podbijać rodzimy rynek?

Wszystko to, co ekologiczne jest ostatnio na absolutnym topie. Nic więc dziwnego, że możemy obserwować również na polskim rynku rozwój kosmetyków naturalnych. Zjawisko to wiąże się z tym, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome swoich wyborów, dotyczących nie tylko żywności czy stylu życia, ale także kosmetyków do pielęgnacji ciała.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne? Według wymogów firm certyfikujących kosmetyki naturalne i ekologiczne za kosmetyk naturalny uznaje się produkt, który jest skomponowany z minimum 95% składników pochodzenia naturalnego. Specyfik powinien też zostać uzyskany metodami fizycznymi takimi jak: filtracja, destylacja, tłoczenie, ekstrakcja lub suszenie, bądź metodami enzymatycznymi lub mikrobiologicznymi. Dopuszcza się też składniki pochodzenia syntetycznego, o ile nie mają naturalnych odpowiedników.

Bogata oferta produktów oczyszczających i pielęgnacyjnych

Polska marka kosmetyków Hagi oferuje wiele produktów oczyszczających i pielęgnacyjnych. Co więcej, asortyment jest stale poszerzany, w związku z czym powstały też naturalne i aromatyczne świece Hagi. Wszystkie kosmetyki Hagi mają też certyfikaty przyznawane produktom naturalnym i organicznym.

Bazą produktów Hagi są naturalne surowce. Najczęściej należą do nich oleje roślinne, których budowa jest zbliżona do lipidów występujących w ludzkiej skórze. Jednak to przede wszystkim na składnikach aktywnych opiera się formuła Hagi Cosmetics, bowiem stanowią aż 95% całego składu produktu. W ofercie marki Hagi znajdują się naturalne kosmetyki wytwarzane ręcznie tradycyjnymi metodami. Ekstrakty wodne i olejowe wytwarzane są ze zebranych dziko rosnących ziół, a same kompozycje zapachowe kosmetyków powstają z oryginalnych olejków eterycznych.

Oferta Hagi Cosmetics zależy od dostępności lokalnych surowców roślinnych i oczywiście zmienia się z kolejnymi porami roku. Dostępne w ofercie kosmetyki są łagodne, natłuszczające oraz nawilżające. Nie zawierają w składzie drażniących skórę składników.

Hagi Cosmetics dla każdego

Hagi Cosmetics oferuje kosmetyki do każdego typu skóry. Produkty tej marki chwalą sobie szczególnie posiadaczki suchej lub bardzo suchej skóry. Kosmetycznym hitem Hagi jest naturalny krem odżywczy z gardenią i rabarbarem, który pobudza mechanizmy ochronne cery, ujednolicając jej nawilżenie i odpowiednie natłuszczenie. Z uwagi na dokładnie dobrane składniki krem Hagi do twarzy nie działa podrażniająco. W ofercie perfumerii znajduje się też wiele innych kremów dedykowanych każdemu typowi cery. Kosmetyki są produkowane ze składników, które działają bardzo łagodnie i wzmacniająco także na delikatną skórę dziecka. 

Wiele klientek chwali sobie kosmetyki z serii SPA i Wellness. Wynika to oczywiście ze składu, do którego dobiera się najwyższej jakości surowce. Produkty Hagi sprawdzą się idealnie, gdy zechcemy zafundować sobie odrobinę relaksu w domowym zaciszu, bo sprawią, że poczujemy się jak w profesjonalnym SPA. Peelingi, sole i pudry do kąpieli, mydła w kostce, a także balsamy do ciała – to wszystko znajdziemy w ofercie Hagi.

Stosowanie kosmetyków naturalnych przynosi naszej skórze zbawienne efekty. Osoby, które przestawiły się na pielęgnację skóry ekologicznymi produktami, szybko przekonają się, że ich cera staje się bardziej odżywiona i zregenerowana. W Polsce powstaje wiele regionalnych firm produkujących naturalne kosmetyki. Z badań wynika, że ponad 80% konsumentów wybiera kosmetyki zawierające składniki naturalne, a niemal 70% interesuje się nawet pochodzeniem tych składników. Moda na zdrowy styl życia,  często propagowany jako slow life skutkuje lepszą kondycją psychofizyczną współczesnego człowieka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*