Annabelle Minerals – polska marka kosmetyków mineralnych

Annabelle Minerals – polska marka kosmetyków mineralnych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na  polskim rynku kosmetycznym mamy dostępnych wiele ciekawych i ekologicznych marek, a jedną z nich jest Annabelle Minerals. Produkty z tej serii pomagają chronić i pielęgnować cerę. 

Branża kosmetyczna w Polsce od kilku lat rozwija się bardzo prężnie i już nie jesteśmy daleko w tyle za krajami zachodnimi, jak przez bardzo długi czas uważano. Polscy producenci z różnych branż radzą sobie bardzo dobrze na rodzimym, ale też na zagranicznych rynkach. Nie ma co ukrywać, że rozkwit, zwłaszcza takich marek jak Annabelle Minerals, która zajmuje się produkcją kosmetyków naturalnych, dużo zawdzięcza zmianie sposobu myślenia konsumentów, którzy są coraz bardziej świadomi i chcą dokonywać mądrych wyborów, podejmowanych w zgodzie z ekologią.

Postaw na kosmetyki polskich producentów

Bez parabenów, silikonów i wszelkich innych substancji chemicznych – takie kosmetyki chcemy wyłącznie wybierać. Produkowane z naturalnych składników, na przykład mieszanki ziół, ekologiczne, które nie będą zatykać porów, powodować nadmiernego wydzielania sebum czy nas najzwyczajniej uczulać. Znając potrzeby konsumentów, polscy producenci wychodzą im naprzeciw. Marka Annabelle Minerals zajmuje się tworzeniem produktów kosmetycznych w 100 procentach mineralnych. Czyli właściwe jakich?

Mineralne kosmetyki są wyjątkowo delikatnymi preparatami. Nie podrażniają skóry, dzięki czemu mogą być używane także przez osoby z cerą wrażliwą, trądzikową, skłonną do przebarwień. Preparaty z minerałami zostały stworzone w celu nakładania ich na skórę po wymagających zabiegach kosmetycznych, na przykład po peelingu laserowym czy botoksie. Ich niewątpliwą zaletą jest delikatna formuła,  pozwalająca na wykonanie makijażu chociażby zaraz po poważniejszych zabiegach plastycznych czy dermatologicznych na skórze twarzy. Od nazwy kosmetyków nazewnictwo przejął też sam makijaż, który określa się mineralnym. W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się taki make-up? Jest polecany zwłaszcza do cery trądzikowej, a także tej skłonnej do alergii. Makijaż mineralny można również wykonywać po samych naświetlaniach radiologicznych. 

Na czym polega fenomen Annabelle Minerals? 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kosmetyczne preparaty mineralne są całkowicie naturalne. W ich skład wchodzi minimalna liczba składników, przez co są bardzo łagodne, nie powodują podrażnień, a co najważniejsze – są hipoalergiczne i dostosowane do cery borykającej się z różnymi problemami. Takie było też zamierzenie marki Annabelle Minerals, która powstała dzięki realizacji kobiecych marzeń i pasji. Tę markę kosmetyczną stworzyła kilka lat temu Anna Szczerba, z wykształcenia prawniczka, która postanowiła jednak zająć się odkrywaniem dobroczynnego działania na skórę minerałów. Zaczęła przygotowywać kosmetyki na własne potrzeby, ponieważ sama miała problemy z cerą. Z czasem z jej preparatów zaczęły korzystać koleżanki, które były zachwycone działaniem kosmetyków i tak ruszyła produkcja na szeroką skalę. Dzięki swojej pracowitości zbudowała markę, która daje kobietom zupełnie nową jakość. 

Odcienie kosmetyków zostały tak opracowane, żeby odpowiadały słowiańskiemu typowi urody. W palecie odcieni znajdziemy głównie jasne, lekkie podkłady o neutralnych lub różowych tonach. 

Podkłady marki Annabelle Minerals są sypkimi preparatami, które składają się z 4 minerałów: miki (grupa minerałów zaliczana do gromady krzemianów) – ten minerał odpowiada za rozświetlenie, tlenku cynku – działa antybakteryjne, tlenku żelaza – nadaje cerze koloru, a także  dwutlenku tytanu – to minerał stanowiący naturalny filtr UV. Oferta kosmetyczna marki jest naprawdę szeroka i każda z pań znajdzie w niej coś dla siebie i swojego typu cery.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*