Eko ubrania i dodatki – sprawdź, dlaczego warto je mieć

Eko ubrania i dodatki – sprawdź, dlaczego warto je mieć
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ekologiczna odzież oraz różne dodatki, np. torby, zaczynają być podstawą we współczesnym świecie. Stosowanie materiałów przyjaznych środowisku to dbanie o nasz wspólny dom i jego mieszkańców.

Najlepsze materiały przyjazne środowisku

Len 

Jest używany od setek lat, a ostatnio znów stał się znowu popularny. Jest idealny do noszenia latem (mogą to być koszule lub spodnie lniane), ponieważ oddycha i może zapewnić chłód w upale. Len może rosnąć prawie bez wody i jest naturalnie odporny na mole.

Konopie 

Obecnie cała marihuana jest bardzo popularna. Ten materiał pochodzi z konopi indyjskich, ale nie zawiera THC. Konopie to kolejny klasyczny materiał używany do produkcji lin. Ponieważ nie trzeba na nim stosować żadnych pestycydów, co zmniejsza kolejny szkodliwy czynnik środowiskowy, jest bardzo dobry i ekologiczny. 

Bawełna 

Kiedy bawełna jest organiczna, jest doskonałym materiałem przyjaznym dla środowiska. Niestety większość bawełny nie jest organiczna i zawiera dużo chemikaliów. Przed zakupem sprawdź etykietę! Zimą bawełna jest dobrym, ciepłym materiałem.

Sztuczna skóra 

Skóra roślinna jest całkowicie wegańska, wykonana z odpadowej bawełny i naturalnego kauczuku. Jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także pomaga w utrzymaniu społeczności, które wykorzystują specjalny sok z wycinki drzew. 

Materiały z recyklingu 

Wszystko, co można poddać recyklingowi, aby wyprodukować akcesoria lub ubrania, ma na celu ochronę środowiska. Jeśli możemy uzyskać wiele zastosowań z przedmiotu, nawet jeśli oznacza to dalsze przetwarzanie, intensywność korzystania z nowego przedmiotu nadal będzie się zmniejszać. Nawet noszenie portfela wykonanego z włókna pochodzącego z recyklingu to krok we właściwym kierunku. Sklepy oferujące taką odzież znajdziesz na podobnestrony.pl.

Ekologiczne torby – czy warto?

Po pierwsze zmniejszysz ilość odpadów. Może się to wydawać oczywiste, ale czasami wystarczy zastanowić się nad wpływem plastikowych toreb na środowisko. Trafiają na wysypiska śmieci, gdzie rozkładają się przez wiele lat. To z kolei powoduje fotodegradację, która uwalnia szkodliwe cząsteczki do powietrza. Wszyscy widzieliśmy materiał filmowy pokazujący, co może się stać, gdy zwierzę połknie plastikową foliówkę. Artykuły spożywcze dużo łatwiej jest umieścić je w ekologicznych płóciennych torbach, ponieważ często mają dłuższe rączki i można je trzymać na ramionach. 

Plastikowa torba wymaga dużej ilości ropy i gazu ziemnego do produkcji, a te nieodnawialne zasoby są niezwykle szkodliwe dla środowiska. Decydując się na zakup torby z recyklingu wielokrotnego użytku, zmniejszy to emisję dwutlenku węgla.

Jaki rodzaj torby wybrać?

Na rynku dostępne są różne torby przyjazne środowisku. Najpopularniejszym z nich jest worek na żywność. Wytrzymała i trwała, wykonana po to, by służyła setki razy. Nie ma potrzeby używania jednorazowych plastikowych toreb.

Może się wydawać, że wiele toreb wielokrotnego użytku, które widzisz, jest wykonanych z grubszego plastiku, ale zwykle tak nie jest. Są supermarkety, które wykorzystują do produkcji toreb w 100% trzcinę cukrową, która jest całkowicie odnawialnym zasobem o minimalnym wpływie na środowisko. Nie tylko to, ale w 100% nadają się do recyklingu. 

Torby ekologiczne nie tylko świetnie nadają się do artykułów spożywczych, ale są również dostępne w wielu stylach. Możesz pomóc środowisku, jednocześnie wyglądając stylowo. Torby płócienne świetnie nadają się do noszenia.

Kolejnym problemem związanym z torebkami jest ich rozmiar. Zwykle są zbyt małe, aby ułatwić zakupy, i są znacznie mniej elastyczne niż tworzywa sztuczne, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ankieta z 2014 r. wykazała, że ​​nawet jeśli mamy torby wielokrotnego użytku, ponad połowa z nas nadal używa plastikowych toreb. Zasada jest taka, że ​​jeśli je masz, używaj ich, ale nie kupuj więcej, niż potrzebujesz.

Zdjęcie główne: Priscilla Du Preez/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*