Szampon w kostce – poznaj jego zalety

Włosy
Szampon w kostce – poznaj jego zalety
Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

Szampony w kostce od lat cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród podróżników, miłośników naturalnych kosmetyków oraz osób, dla których ważne jest środowisko. Nie jest tajemnicą, że plastikowe butelki i flakony nie są ekologicznymi rozwiązaniami. Przejście z butelki szamponu na produkt w kostce ma wiele zalet.

Na razie na produkcję szamponów w kostce decydują się małe manufaktury, zajmujące się robienie naturalnych kosmetyków. Dzięki użyciu odpowiednich składników szampony te nadają się do każdego typu włosów. Nie jest to jedyny plus posiadania takiego produktu w swojej łazience. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Aż nam się trochę wczoraj ścisnęły serduszka ze wzruszenia. To dlatego, że dobrze pamiętamy jak prawie dwa lata temu wysyłaliśmy Wam sample naszego pierwszego szamponu w kostce. Kojarzycie pomarańczowe kulki, które wyglądały jak małe pączki? Golasy bez opakowania, wrzucane luzem do paczek. Na nic więcej nie było wtedy sił przerobowych i czasu. Nie spodziewaliśmy się, że chwilę potem szampon wywróci wszystko do góry nogami i będzie jednym z najważniejszych kosmetyków od Szpaczków. A teraz próbki nowego, delikatnego szamponu dostały nawet swoje własne etykiety. Niby nic, a jednak, kurczę, pro. W przyszłym tygodniu zorganizujemy dla Was specjalną, przedpremierową akcję testerską, więc bądźcie czujni i zerkajcie na nasze fejsy i insta! Będziemy mieli ograniczone ilości sampli, trenujcie już instynkt łowcy :> ___________________________ #szamponwkostce #delikatnyszampon #szamponbezsls #naturalnyszampon #kosmetykidowlosow #wlosomaniaczka #wlosomaniaczki #wlosomania #włosing #naturalnekosmetyki #kosmetykinaturalne #polskiekosmetyki #polskiekosmetykinaturalne #naturalnekosmetykizpolski #ekokosmetyki #szamponzerowaste #zerowaste #zerowastepolska #zerowasteliving #zerowastelifestyle #zerowastepl #zerowastebezspiny #lesswaste #lesswastepolska #lesswaste

Post udostępniony przez Mydlarnia Cztery Szpaki (@4szpaki)

Czym jest szampon w kostce?

Szampon w kostce, podobnie jak jego płynny odpowiednik, ma na celu oczyszczenie włosów i skóry głowy. Z tą różnicą, że nie pojawia się w butelce, a raczej przypomina kostkę mydła. W ofercie sklepów z szamponami w kostce znajdziemy dużo różnych kształtów i kolorów. Kolejna różnica w porównaniu z płynnym szamponem: skład jest znacznie prostszy, tym samym zdrowszy. Zdecydowana większość marek, które oferują kostkę szamponu, działa na bazie naturalnych składników. Ta koncepcja może wydawać się szalona, ale ma bardzo wiele plusów, które mogą zachęcić do wypróbowania takiej formy pielęgnacji włosów.

Zalety używania szamponu w kostce

  1. Nie wymagają opakowania 

Zanim wymienimy zalety szamponów w płynie, zaczniemy od aspektów środowiskowych. Ogromnym plusem jest to, że ich przekazywanie do użytku na linii producent klient nie łączy się z koniecznością użycia plastiku. Niektórzy sprzedawcy owijają kostki papierowymi etykietami, ale dalej jest to rozwiązanie zgodne z zero waste. Niestety użycie plastikowych butelek jest ogromne. W każdej minucie na świecie sprzedawane są miliony takich butelek, z których większość nie podlega recyklingowi. Wybór szamponu w kostce to niewielki wysiłek, który pozytywnie wpływa na zmniejszanie plastiku w ogólnym obiegu. Może wydawać się, że tak mała zmiana nie ma bezpośredniego wpływu na środowisko, ale ważne jest, aby każdy podejmował nawet najmniejsze kroki ku zmianie nawyków i przyzwyczajeń. 

  1. Szampony w kostce są bardzo wydajne 

Szampony w kostkach są przygotowywane w inny sposób niż ich odpowiedniki w formie płynnej. Składniki w nich zawarte są bardziej skoncentrowane, czyli zawierają samą esencję produktu myjącego i pielęgnującego. Co oznacza, że szampon wystarcza na o wiele więcej myć skóry głowy. Niektórzy twierdzą, że używając tego typu produktu, mogą pozwolić sobie myć głowę rzadziej, ale zależy to od indywidualnych preferencji. Aby szampon służył nam na dłużej, ważne jest jego prawidłowe przechowywanie. Nie może on być trzymany w mokrym miejscu oraz w wilgotnych pojemnikach. Główną różnicą, która wpływa na to, że szampony w butelce są mniej wydajne, jest fakt, że głównym składnikiem jest woda. Poza tym mamy tendencję do wylewania na dłoń więcej produktu niż faktycznie potrzeba do oczyszczenia włosów. Szampony w kostce stosuje się bezpośrednio na skórę głowy, przez co trudno jest użyć nadwyżki produktu. Kostki w kontakcie z wodą szybko zaczynają się pienić, więc bez trudu jesteśmy w stanie stwierdzić, kiedy szamponu jest wystarczająco. 

  1. Szampony w kostce idealnie sprawdzą się w podróży 

Już nie musisz martwić się tym, czy zabrane do kosmetyczki produkty rozleją się w twoim bagażu, ani czy zabrane płyny przejdą przez odprawę na lotnisku. Szampon w kostce jest świetnym rozwiązaniem dla podróżników. Kostki są lekkie, więc nie obciążają walizki dodatkowymi kilogramami. Dużą zaletą jest również to, że naturalne szampony w kostkach zajmują mniej miejsca niż takie wlane do butelek. Dzięki podróżowaniu z własnymi produktami do mycia nie musisz zużywać mydeł i szamponów hotelowych, które najczęściej są pakowane w małe, plastikowe opakowania. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Jesteśmy blisko związani ze wszystkimi naszymi produktami, ale szampon w kostce zajmuje w szpakowych serduszkach szczególne miejsce. Obstawiamy, że znalazłoby się tu na pokładzie wiele osób, które trafiły do nas właśnie dzięki niemu. Jaramy się tak samo za każdym razem, kiedy nam mówicie, że już nigdy nie wrócicie do "zwykłego szamponu", bo znaleźliście swój numer jeden. Wiecie, Szpaczki są trochę próżne, lubią czytać miłe rzeczy 😉 Dlatego kiedy zaczęliśmy pracę nad odżywką, mieliśmy lekkiego stracha, bo niełatwo doskoczyć do poprzeczki, którą zawiesił szampon. Zwłaszcza, że z odżywką trzeba trochę popróbować i poszukać swojej ulubionej metody aplikacji, żeby wydobyć z niej to, co najlepsze. Ale jak już się uda – jest sztos. Miękkość, gładkość i tafla bez obciążenia. Serio. Kto jeszcze nie próbował odżywki, a chciałby się z nią zaprzyjaźnić, teraz ma najlepszą okazję, bo do niedzieli włącznie w zestawie z dwoma szamponami odżywka jest w promo na -50%. ______________________________ #szamponwkostce #szamponbezsls #odżywkawkostce #odżywkadowłosówwkostce #kosmetykinaturalne #naturalnekosmetyki #naturalnekosmetykidowłosów #polskiekosmetyki #polskiekosmetykinaturalne #kosmetykizpolski #kosmetykinaturalnezpolski #kosmetykizerowaste #ekokosmetyki #naturalnapielęgnacja #naturalnapielegnacjawlosow #wlosing #wlosomaniaczka #wlosomaniaczki #efekttafli #zerowastepl #zerowastepolska #zerowaste #zeroplastiku #zerowasteliving #zerowastebezspiny #zerowastebeauty #lesswaste #lesswastepolska

Post udostępniony przez Mydlarnia Cztery Szpaki (@4szpaki)

  1. Minimalizm w czystej postaci 

Szampony w kostce w swojej formie i projektach etykiet wykonuje się zgodnie z estetyką minimalizmu. Posiadanie dużej ilości produktów w łazience, których opakowania są krzykliwe i wielokolorowe może burzyć ład i porządek tego miejsca. Wprowadzenie do swojej pielęgnacji kostek zmniejsza ilość produktów pod prysznicem. Dzięki temu łatwiejszy jest też proces czyszczenia łazienki, bo nie wymaga to przestawiania kilkunastu butelek. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*