Świece zapachowe – jakie rodzaje są najbardziej ekologiczne?

Świece zapachowe – jakie rodzaje są najbardziej ekologiczne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ich aromatyczna woń jest prawdziwą ucztą dla zmysłów pozwala się zrelaksować i odprężyć. Świece zapachowe to obecnie must have, ale czy wiesz, jakie ich rodzaje są najbardziej ekologiczne? 

W dzisiejszym świecie chcemy być coraz bardziej eko i dbać o naszą planetę. Nie dziwi więc  fakt, że coraz częściej kupujemy naturalne produkty. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się ekologiczne świece zapachowe. Dlaczego warto kupować naturalne świece? Podpowiadamy!

Ekologiczne świece zapachowe. Dlaczego tak je pokochaliśmy?

Produkcja świec jest coraz popularniejsza, a zwłaszcza tych ekologicznych, naturalnych. Te pachnące i działające na zmysły produkty mogą być pozyskiwane z różnych substancji, takich jak: parafina, wosk sojowy, kokosowy, czy pszczeli. Oferta jest bardzo szeroka, ale na jaki rodzaj świecy się zdecydować? Najwięcej zwolenników mają świece sojowe (wosk ten jest pozyskiwany z nasion soi). Właściwości naturalnych wosków zostały odkryte już bardzo dawno temu, ale ich popularność wzrosła na przestrzeni ostatnich 10 lat. Świece z wosku sojowego są produktem ekologicznym, dużo lepszym od wyrobów parafinowych, a to głównie dlatego, że są wykonywane z produktów organicznych. To bardzo dobra wiadomość dla społeczeństwa, które jest coraz bardziej świadome i chce żyć w zgodzie z naturą.

Jakie są zalety ekologicznych świec pozyskiwanych z wosku sojowego? Zwolennicy tego rodzaju świec zachwalają ich długi czas palenia – potrafią palić się nawet dwa razy dłużej niż te parafinowe, a przy spalaniu nie wydzielają szkodliwych substancji. Wosk sojowy jest też prosty do usunięcia z różnych powierzchni – wystarczy tylko odrobina wody z mydłem. 

Świece z wosku kokosowego też są ekologiczne. To surowiec wysokiej jakości, niezwykle plastyczny, miękki i aksamitny. W temperaturze powyżej 25 stopni przyjmuje postać płynną – należy o tym pamiętać. Plusem ekologicznych świec zapachowych jest ich użyteczność. Przyjemna woń (wosku kokosowego czy pszczelego) unosi się po całym pomieszczeniu i bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Wegańskie – czyli zdrowsze dla środowiska i zdrowia

Ekologiczne świece zapachowe nie zagrażają życiu, ani zdrowiu ludzi i zwierząt, czego nie można powiedzieć o świecach parafinowych. W trakcie spalania parafiny wydzielają się toksyczne substancje, które oddziałują na układ oddechowy i krwionośny, a nawet na takie organy jak nerki i wątroba. Nieprzyjemne opary z parafiny są groźne dla alergików i zwierząt. Za to świece naturalne z wosku sojowego czy kokosowego mają mniejszą temperaturę palenia, przez co topią się wolniej od parafiny i praktycznie nie wytwarzają dymu ani sadzy.

Każdy rodzaj świec ekologicznych to świetna alternatywa nie tylko dla wegan, ale także dla każdego, komu nie jest obojętny los naszej planety. Warto dbać o środowisko wybierając w pełni naturalne produkty, które powstają w zgodzie z naturą, ale też takie, których skutki użytkowania nie wpływają negatywnie na środowisko. 

Zapachowe świece ekologiczne możemy też przygotować samodzielnie w domowym zaciszu. Musimy mieć wybrany typ wosku, np. kokosowy, bawełniany knot z metalową stopką, pojemnik (np. jakiś z odzysku, po innym produkcje kosmetycznym, najlepiej szklany) i pistolet z klejem na gorąco. Kiedy wosk stopnieje, „zalewamy” świecę. Po upływie godziny nastąpi zmiana barwy i konsystencji wosku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*