Smart aging – sprytny sposób na opóźnienie procesu starzenia?

Smart aging – sprytny sposób na opóźnienie procesu starzenia?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Starzenie się wcale nie musi być procesem, z którym należy walczyć za wszelką cenę. Dojrzewanie i zmiany są naturalną częścią naszej egzystencji, dlatego nowy trend smart aging (ang. sprytne starzenie) pokazuje, że zmarszczki nie są końcem świata. Ponadto odpowiednia pielęgnacja sprawia, że skóra może być piękna i zdrowa w każdym wieku.

Coraz więcej domów mody i światowych marek zaprasza do współpracy dojrzałe modelki, aby pokazać, że piękno nie ma wieku i jest uniwersalne. W dobie wszechobecnych filtrów tęsknimy za autentycznością i prawdą, również w kwestii zmarszczek i starzenia się skóry. Istnieją jednak metody, które pomogą w naturalny i prosty sposób starzeć się sprytnie i pięknie. 

Pobierz kod osadzania

Joga twarzy, czyli nowy poziom zen w pielęgnacji skóry 

Założeniami smart aging jest cieszenie się swoim wyglądem i niepoprawianie urody na siłę. Ważniejsze od wyglądu stają się zdrowie, pasja i nasz sposób myślenia. Dlatego do kwestii dbania o siebie warto podejść jak do całościowego projektu i nie tylko tuszować niedoskonałości pod warstwą makijażu. W pierwszej kolejności warto zmienić swoje nawyki i styl życia na taki, który służy zdrowiu. Ważne są takie elementy jak: zdrowa i zbilansowana dieta, odpowiednia pielęgnacja oraz dbanie o swoje zdrowie psychiczne. Dopiero holistyczne podejście daje wymierne rezultaty w postaci pięknego wyglądu na bardzo długi czas. 

Dobrym nawykiem na początek mogą być ćwiczenia twarzy przy pomocy mimiki. Joga twarzy to prosta aktywność mięśni, która poprawia napięcie i jakość skóry oraz odpowiednio dotlenia tkanki. Fantastyczną wiadomością jest to, że ćwiczenia twarzy można wykonywać w każdej wolnej chwili – podczas oglądania serialu lub na spacerze z psem. Efekty swojej pracy można zobaczyć już po 2 tygodniach regularnych ćwiczeń. Długotrwała aktywność mięśni twarzy przynosi spektakularne rezultaty. 

Wyprostowana postawa – klucz do pięknego wyglądu

Prosta i łatwa do zastosowania rada, do której mało kto się stosuje, czyli zachowanie prostej postawy ciała. Dlaczego jest to tak ważne oraz jak wpływa na zdrowie i wygląd? Garbienie się sprawia, że tkanki z tyłu głowy przesuwają się zgodnie z prawem grawitacji w dół. Wystarczy zwracać uwagę na zachowanie odpowiedniej postawy, aby wyglądać młodziej i bardziej witalnie. To prosty trik, który nic nas nie kosztuje, a pozwala uniknąć problemów z kręgosłupem. Jest to jednak trudny nawyk do wdrożenia, bo przyzwyczajeni jesteśmy do bycia zgarbionymi, ale warto każdego dnia przypominać sobie, aby się wyprostować. Jest to szczególnie ważne w dobie pracy przy laptopach i smartfonach, kiedy przez większość dnia jesteśmy pochyleni w stronę ekranu. Podczas korzystania z tego typu urządzeń warto starać się mieć je na wysokości wzroku. Dobrym sposobem jest też ograniczenie czasu przy telefonie na rzecz innych aktywności. 

Inne bezcenne porady na zachowanie pięknego wyglądu

Istotną dla wyglądu skóry twarzy sprawą jest pozycja, w której śpimy. Dużo osób preferuje sen na brzuchu lub na boku, jednak warto przestawić się na pozycję na plecach. Odpoczynek w pozycji “na faraona” nie naraża skóry twarzy na odgniecenia oraz mikrourazy spowodowane otarciami poduszki. Spanie na boku przyczynia się do powstawania lwiej zmarszczki. W celu jej zniwelowania do swojej codziennej gimnastyki twarzy warto włączyć uciskanie i naciąganie skóry czoła oraz podnoszenie i opuszczanie brwi. Kolejnym zaleceniem prozdrowotnym są jak najczęstsze sesje śmiechu. Od czasu do czasu polecany jest również płacz, który rozładowuje tkwiące w nas emocje. Według koncepcji holistycznego podejścia do odmładzania zmarszczki są odzwierciedleniem mimiki, która towarzyszyła nam przez większość życia. Piękniej wyglądają osoby, które często były roześmiane i wesołe, niż te wiecznie sfrustrowane, przygnębione i zezłoszczone. Ponadto, negatywne emocje na naszej twarzy szybko wyrzeźbią lwią bruzdę na czole. Zmarszczki mimiczne wywołane uśmiechem wyglądają bardziej estetycznie na twarzy, a osoby nimi obdarzone są postrzegane jako ciepłe, szczere i szczęśliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*