Ekologiczne sole i pudry do kąpieli – na czym polega ich fenomen?

Ekologiczne sole i pudry do kąpieli – na czym polega ich fenomen?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas raz na jakiś czas potrzebuje chwili wytchnienia i pewnego rodzaju resetu. Świetnym rozwiązaniem do tego typu odpoczynku jest wzięcie długiej relaksacyjnej kąpieli, która ukoi nerwy. Aby zwiększyć relaks podczas takiego wypoczynku można użyć różnych soli i pudrów do kąpieli, które nie tylko sprawią, iż będzie aromatyczna, ale pomogą zadbać o prawidłowy wygląd skóry. Najlepszym wyborem są produkty ekologiczne.

Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?

W dzisiejszych świecie coraz częściej słyszy się o pewnej modzie na produkty z naklejką EKO. Wynika to głównie ze zwiększonej świadomości konsumentów, którzy nie chcą wspomagać firm przyczyniających się do pogorszenia stanu naszej planety. Produkty ekologiczne dzięki temu, że pozbawione są wszelkich chemikaliów i stworzone z produktów naturalnych, nie tylko są nieszkodliwe dla środowiska, ale również bardzo przyjazne dla skóry, włosów czy paznokci.

Naturalne produkty mają zdecydowanie mniej alergenów i są znacznie zdrowsze dla całego organizmu. Takie kosmetyki są szczególnie polecane dla osób posiadających delikatny i bardzo wrażliwy typ skóry. Dzięki naturalnym składnikom skóra wrażliwa jest mniej podatna na wszelkie niedoskonałości oraz istnieje mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia jej. Niestety podczas świadomych zakupów należy być bardzo uważnym, ponieważ wiele firm wprowadza w błąd swoich klientów, oferując pozornie produkty ekologiczne, a w rzeczywistości jedynie z dodatkiem naturalnych składników.

Sole i pudry do kąpieli

Sole i pudry do kąpieli pomagają zachować zdrowy wygląd skóry przez długi czas, ponieważ zmiękczają ją i sprawiają, iż jest jedwabiście gładka. Dodatkowo użycie soli i pudrów zapachowych pomaga się odprężyć i zlikwidować szkodliwy dla zdrowia nadmierny poziom stresu. Sole świetnie sprawdzą się dla osób uwielbiających gorące kąpiele, a pudry dla kąpiących się w nieco niższych temperaturach, bo znacznie szybciej się rozpuszczają w wodzie. Takie produkty do kąpieli powinny być w pełni naturalne, ponieważ ich przygotowanie nawet samemu w domu nie jest skomplikowane, a zdecydowanie lepiej wpłyną na kondycję skóry produkty pochodzenia naturalnego.

Przepis na idealną kąpiel

Naturalne sole i pudry są bardzo łatwe w przygotowaniu dlatego, nawet jeśli w sklepach ceny tych produktów nas nie zadowalają to śmiało, możemy wykorzystać odrobinę swoich umiejętności i spróbować zrobić takie rzeczy w domowym zaciszu. Jedyne składniki, jakie będą potrzebne do ich przygotowania to sól (np. z morza martwego), którą można nabyć w większości drogerii za cenę około 15 zł za 500 g. Kolejny składnik to ulubione zioła bądź olejki eteryczne. Można nabyć je w niektórych sklepach (najczęściej zielarskich) oraz w wielu sklepach internetowych.

Na zszargane nerwy najlepiej zastosować olejek lawendowy, rumiankowy bądź melisowy. Jeśli bardzo lubimy zapach lasu, śmiało możemy zakupić olejek jodłowy, świerkowy lub jałowcowy. Użycie olejków eterycznych do produkcji domowej soli do kąpieli jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób zafundujemy sobie również prozdrowotną aromaterapię. Wystarczy dodać kilka kropel do naszej soli. Kolejnym elementem są zioła, które można użyć w zależności od potrzeb i subiektywnych upodobań. Najczęściej do soli używa się rozmarynu, płatków róży lub np. zielonej herbaty. Jeśli zależy nam na szybkim rozpuszczeniu się w wodzie naszego produktu, to – zamiast soli – powinniśmy wybrać puder do kąpieli, który można samemu przygotować za pomocą młynka lub moździerza, w którym mielimy sól na miałki pył.

Sole i pudry do kąpieli to świetne rozwiązanie dla osób bardzo zestresowanych i przemęczonych. Przynajmniej raz każdy powinien spróbować kąpieli z dodatkiem ulubionych olejków oraz ziół, aby zachować zdrowy wygląd skóry oraz zwalczyć szkodliwy stres. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy odprężeni i zyskamy nowe siły do walki z codziennymi wyzwaniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*