Mud Jeans – jedna z najbardziej zrównoważonych marek odzieżowych na świecie

Mud Jeans – jedna z najbardziej zrównoważonych marek odzieżowych na świecie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku odzieżowym pojawia się coraz więcej marek, dla których duże znaczenie ma ekologiczne podejście do biznesu. Tzw. zrównoważona moda opiera się na minimalizowaniu negatywnych czynników, które mogą oddziaływać na środowisko naturalne. Niezwykle istotne jest wykorzystywanie jak najbardziej organicznych materiałów oraz możliwość ponownej ich eksploatacji. Kultowa już marka Mud Jeans stawia na modę w najlepszym wydaniu. Jeśli jeszcze jej nie znasz, to koniecznie musisz dowiedzieć się więcej o tym, jak tworzy swoje ubrania!

Mud Jeans – jak powstała?

Mud Jeans to marka pochodząca z Holandii. Jej twórcy stawiają na świadome, ekologiczne podejście do mody i nie ma tu mowy o półśrodkach. Mud Jeans nazywane są nawet wegańskimi jeansami. Marka z powodzeniem od 2013 roku tworzy swoje unikalne projekty. Założycielem Mud Jeans jest Bert Van Son, który od wielu lat funkcjonuje w branży modowej. Po zobaczeniu już chyba wszystkiego dobrego i złego, co się z nią wiąże, uznał, że stworzy coś wyjątkowego. W ten sposób powstała właśnie marka Mud Jeans. Stała się ona symbolem wyzwolenia spod reżimu nowości i nieskazitelnego piękna, które narzuca branża fashion.

Dlaczego marka Mud Jeans jest taka wyjątkowa?

Marka Mud Jeans produkuje swoje jeansy aż w 60 % z recyklingu. To absolutny ewenement na światowym rynku odzieżowym! Ponadto umożliwia wypożyczanie swoich produktów. Co ciekawe, możliwość czasowego nabycia ubrań marki Mud Jeans kosztuje 7,5 euro na miesiąc. Po wypróbowaniu danego modelu możesz je zwrócić lub wykupić i cieszyć się ekologicznymi ubraniami każdego dnia.

Warto także wspomnieć, że są to jeansy wysokiej jakości, które przy odpowiedniej pielęgnacji zostaną z nami przez długie lata. Można także nabyć spodnie, oddając używany artykuł innej marki. Musi być on jednak wykonany w 96% z bawełny, aby proces ponownego przetworzenia był osiągalny, a do tego nadal ekologiczny. Takie działanie to zrównoważona moda w czystej postaci. Próżno szukać na rynku drugiej takiej firmy, dla której świadome podejście do mody jest tak istotne.

Według danych udostępnianych przez firmę, w ciągu całej dotychczasowej działalności marka Mud Jeans zaoszczędziła około 400 milionów litrów wody. A to nie wszystko. Udało się także pozbyć 800 tysięcy kilogramów CO2 – Dzięki recyklingowi uratowano przed wysypiskiem około 18 tysięcy par spodni! To ogromne osiągnięcia, które mają wymierny wpływ na środowisko naturalne. Co do samej produkcji, wszystkie elementy garderoby, które znajdziesz w Mud Jeans, robione są w Europie, a do tworzenia wzorów i nadawania im właściwej barwy służą jedynie w pełni ekologiczne metody, takie jak ozonowanie czy laser. 

Producent dba także o pakowanie swoich artykułów. Do klienta przyjeżdżają one w pudełkach wielorazowych, które należy odesłać na wskazany adres lub umieścić w specjalnej skrzyni, wyznaczonej przez firmę. Wówczas mogą zostać wykorzystane kolejny raz. Obecnie firma dąży do tego, aby działać w obiegu zamkniętym i z radością możemy powiedzieć, że jest coraz bliżej celu.

Miejmy nadzieje, że więcej firm będzie brało przykład z tej zrównoważonej produkcji. Gdyby większość marek stawiało na recykling, moglibyśmy znacząco ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, a tym samym pomóc działać naszej planecie we właściwy sposób.

Zdj. główne: Waldemar Brandt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*