Jakie zabiegi wpłyną na wzrost włosów?

UrodaWłosy
Jakie zabiegi wpłyną na wzrost włosów?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Włosy to ważna część dla kobiety, ponieważ dzięki pięknym fryzurom i ciekawym kolorom mogą poczuć się wyjątkowo. Jeśli więc masz problem z porostem włosów, poznaj kilka zabiegów. 

Zabiegi na porost włosów

Czasami odpowiednio zbilansowana dieta, wcierki, szampony czy odżywki na porost włosów mogą nie wystarczyć. Jednak nie musisz się już tym martwić! Dzisiejsza medycyna proponuje kilka zabiegów, które pomogą na wzrost twoich włosów. 

Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem na zagęszczanie włosów. Polega on na dostarczeniu bezpośrednio w okolice mieszka włosowego substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Znalazła swoje zastosowanie w stymulacji wzrostu włosów oraz w profilaktyce łysienia. Metoda ta ma dwa działania: 

  • preparat maksymalizuje swoją skuteczność dzięki miejscowemu podaniu, a ponadto nie obciąża tak wątroby i nerek, co ma miejsce przy podawaniu leku doustnie;
  • skóra, która została uszkodzona, zostaje pobudzona do samoregeneracji i produkcji czynników, które wpływają na wzrost. 

Mezoterapia ma pozytywny wpływ na włosy, ponieważ pobudza ich cebulki do wzrostu, a dodatkowo dzięki niej skóra głowy wygląda zdrowo. 

Mikronakłuwanie 

Mikronakłuwanie to zabieg, który ma na celu pobudzenie czynników wzrostu. Narzędziami z mikroigłami nakłuwa się skórę, co przyczynia się do uszkodzenia naskórka. W to miejsce napływają płytki krwi, skutkując produkcją czynników, które są niezbędne do regeneracji skóry. Poprawia to ukrwienie skóry głowy. Efekty, jakie daje mikronakłuwanie to: 

  • wzmocnienie cebulek włosów, a co za tym idzie samych włosów;
  • nawilżenie włosów;
  • wzmożony wzrost włosów.

Jednak to nie wszystko, ponieważ metoda ta również zapewnia przywrócenie prawidłowej budowy włosa. 

Mikropigmentacja skóry głowy 

Mikropigmentacja skóry głowy, w skrócie SMP, wykonywany jest w celu poprawy wyglądu skóry głowy. Używa się do tego specjalnych pigmentów skórnych. SMP umożliwia imitację krótko ogolonych włosów. Może również dopasować się do tych naturalnych. Inną nazwą dla tej metody jest tatuaż medyczny, imitujący prawdziwe włosy. Korzyści płynące z tej metody to: 

  • wizualny efekt gęstości i grubości włosów, które się przerzedzają; 
  • eliminacja potrzeby korzystania z produktów z mikrowłóknami; 
  • możliwość ukrycia blizn po poparzeniach;
  • bezpieczny sposób na uzyskanie efektu ogolonej głowy.

Wszystkie te zabiegi sprawią, że będziesz mogła cieszyć się z włosów, nawet jeśli całkowicie je straciłaś. Jeśli interesują cię te metody lub chcesz dowiedzieć się również o innych, odwiedź stronę https://centrumkierach.pl/zabiegi-mikropigmentacja/, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje. 

Fot.: Sincerely Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*