Proteiny dla włosów. Nowy trend wśród włosomaniaczek

Proteiny dla włosów. Nowy trend wśród włosomaniaczek
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Włosomaniczaki uwielbiają dbać o włosy i co chwilę wypróbowują nowe metody, aby nadać im piękny blask, a także sprawić, aby wyglądały zdrowo i szybko rosły. Ostatnio na tapecie pojawił się zupełnie nowy trend polegający na dostarczaniu im protein. Dlaczego właśnie proteiny mają tak zbawienny wpływ na włosy?

Proteiny dla włosów – dlaczego warto je stosować?

Proteiny mają jedną zasadniczą wartość: pozwalają dostarczać włosom potrzebne składniki, świetnie wnikają w ich strukturę i szybko poprawiają kondycję i wygląd fryzury. W drogeriach oraz specjalistycznych sklepach z produktami do włosów bez trudu znajdziesz preparaty, które zawierają dobroczynne proteiny. Jak dobrać te, które zapewnią najlepszą pielęgnację Twojej fryzurze?

Czym kierować się przy wyborze produktów z proteinami do włosów?

Proteiny to inaczej po prostu aminokwasy lub białka. Są tak małe, że bez trudu wnikają w strukturę włosów. Proteiny hydrolizowane, które używane są w kosmetykach, są nieznacznie większe od aminokwasów, ale mniejsze od protein wielkocząsteczkowych.

Te, które najczęściej spotkać można w produktach do pielęgnacji, to proteiny pszenicy, które wspaniale wpływają na kondycję włosów, wyraźnie poprawiają ich sprężystość. Do tego tworzą barierę zabezpieczającą strukturę włosa przed wnikaniem zanieczyszczeń. Dzięki temu mniej się łamią, lepiej rosną i są wyraźnie gładsze. Natomiast proteiny wielkocząsteczkowe, do których zaliczamy jedwab czy kreatynę, odbudowują włosy, które są zniszczone przez różnego rodzaju zabiegi.

Do tego dodają im blasku i sprawiają, że prezentują się efektowniej. Zabezpieczają je także przed gorącym powietrzem, dlatego często stosowane są przed wyprostowaniem lub wysuszeniem włosów. Warto dopasować konkretny produkt do naszych potrzeb, wówczas będzie on najbardziej skuteczny. Dostępne są szampony, odżywki, a także maski wzbogacone właśnie o drogocenne proteiny.

Stosowanie odżywek proteinowych – co warto wiedzieć?

Ważną zasadą podczas stosowania produktów z proteinami jest umiar. Istnieje bowiem ryzyko tak zwanego przeproteinowania. Wówczas włosy stają się nadmiernie suche, a do tego szorstkie w dotyku i puszące się. Aby tego uniknąć, nakładaj odżywki proteinowe jedynie 2–3 razy w tygodniu, kiedy naprawdę tego potrzebujesz. Pamiętaj jednak, że niedobór protein również nie jest korzystny, włosy stają się w takim wypadku podatne na zniszczenia i łamliwe.

Właściwie stosowane odżywki sprawią, że włosy będą wspaniale się prezentować, szybko rosnąć i zachowają zdrową objętość. Najlepszym wyjściem jest stosowanie odżywek proteinowych na zmianę z humektantami. Jeśli stosujesz metodę OMO, wykorzystaj je w pierwszej lub ostatniej fazie. Możesz także zdecydować się na nakładanie produktów proteinowych raz w tygodniu na noc. Wówczas włosy będą sprężyste i odpowiednio odżywione, a ich naturalny blask zostanie zachowany.

Zdj. główne: Brooke Cagle/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*