Czym się kierować podczas zakupu suchego szamponu?

Włosy
Czym się kierować podczas zakupu suchego szamponu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku kosmetycznym nie brakuje nowych rozwiązań, które mają za zadanie poprawić kondycję naszej skóry i włosów. Możesz także znaleźć produkty, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Z pewnością należy do nich suchy szampon, który sprawia, że włosy, nawet te, które przez kilka dni nie zostały umyte, prezentują się naprawdę dobrze. Jak jednak wybrać idealny kosmetyk, który sprosta naszym wymaganiom? Oto, czym kierować się przy wyborze suchego szamponu!

Suchy szampon – dlaczego warto go mieć w swojej kosmetyczce?

Suchy szampon to wynalazek, który od pierwszego użycia pokochały kobiety na całym świecie. W końcu nie zawsze mamy czas, aby ułożyć pukle w niesamowitą fryzurę. Dlatego, szczególnie rano, kiedy liczy się każda minuta snu, warto zastosować ten rewolucyjny wynalazek. Suchy szampon sprawia, że włosy odzyskują świeżość i objętość. Pochłania bowiem sebum i niweluje wygląd oklapniętych, przetłuszczonych i nieświeżych włosów. Co ważne, działa dosłownie w parę chwil. 

Oczywiście, tak jak w przypadku wszystkich kosmetyków, warto dobrać produkt do swoich potrzeb. Można przebierać pośród wersji przystosowanych do różnych typów włosów, a także te z mniej lub bardziej naturalnymi składnikami. Zupełnie inne artykuły sprawdzą się do pukli kręconych, a inne do prostych. Na rynku dostępne są również rozwiązania bez SLS, silikonów i parabenów. My gwarantujemy, że bardzo szybko stanie się on Twoim ukochanym produktem. 

Warto mieć jednak na uwadze, aby nie stosować go codziennie. Po użyciu jednego dnia warto umyć włosy, aby można go było ponownie wykorzystać. Niektórzy korzystają z szamponu także na czystych włosach u nasady, aby podnieść je i wygodnie ułożyć. Należy wspomnieć, że są one wówczas bardziej podatne na modelowanie.

Jak stosować suchy szampon i jaki produkt wybrać?

Produkt sprzedawany jest zazwyczaj w pojemniku podobnym do lakieru. Możesz dzięki temu wygodnie rozpylić go na włosach. Warto oczywiście zachować odpowiednią odległość. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością. Możesz w tym czasie lekko puszyć włosy palcami. Następnie pozostaw go na chwilę i dokładnie rozczesz pukle. Efekt jest natychmiastowy! Jeśli chcesz jedynie unieść świeżo umyte włosy, nanieś produkt u nasady i potrzyj palcami, aby włosy lekko się uniosły.

Oczywiście nie każdy suchy szampon będzie dobry. Te najlepsze charakteryzują się po pierwsze dobrym składem, jednak nie jest to gwarancja świetnego wyglądu i skuteczności w działaniu. Z reguły dopiero po pierwszym użyciu jesteś w stanie stwierdzić, czy będzie on idealny dla Ciebie. Z pewnością to rozwiązanie nie powinno zostawiać na włosach białego pyłu po wyschnięciu. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, czy nie skleja włosów, co daje odwrotny skutek niż pożądany. 

Należy uważać także na suche szampony, które zmieniają kolorów włosów np. z blondu na żółtawy, a z czarnego na jaśniejszy. Wygląda to nieestetycznie. Gdy znajdziesz już najlepszy suchy szampon, możesz być pewna, że nie będziesz mogła się z nim rozstać!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*