Kosmetyki naturalne – nowy trend w pielęgnacji

Pielęgnacja
Kosmetyki naturalne – nowy trend w pielęgnacji
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetyki naturalne z każdym rokiem zyskują na popularności i mają coraz większe rzesze fanek. Kosmetyki naturalny mają świetny, prosty skład i są przyjazne dla środowiska. 

Okazuje się, że naturalne składniki, które są wykorzystywane do produkcji kosmetyków, w niczym nie ustępują tym, które pochodzą z produktów odzwierzęcych, a często są od nich nawet lepsze. Naturalne kosmetyki to odpowiedź na potrzeby dbających o siebie kobiet oraz o otaczający je świat. 

Kosmetyki naturalne – bezpieczna pielęgnacja skóry

Podstawowym założeniem, którym kierują się firmy przy produkcji kosmetyków naturalnych, jest to, aby składniki w nich zawarte były delikatne dla skóry. Ma to zniwelować takie problemy w pielęgnacji jak zatkane pory, naruszona bariera lipidowa, przesuszona skóra czy reakcje alergiczne. Takie stany mogą powodować szkodliwe substancje zawarte w kosmetykach konwencjonalnych, które zawierają silikony i barwniki. Produkty ekologiczne czy naturalne nie stanowią zagrożenia dla stanu i kondycji skóry, a zawarte w nich składniki nie podrażniają jej. 

Kolejnym powodem, dla którego unika się chemicznych środków w kosmetykach nakładanych na skórę, jest fakt, że wiele osób cierpi na problemy skórne, które wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Wiele kobiet i mężczyzn zmaga się z różnego rodzaju alergiami, nadwrażliwością czy stanami zapalnymi. Naturalne kosmetyki stanowią świetną alternatywę, ponieważ nie zawierają parabenów, szkodliwych konserwantów oraz substancji zapachowych. 

Prosty, ale skuteczny skład kosmetyków naturalnych 

Dużym plusem kosmetyków naturalnych jest niewątpliwie krótki skład. Czytając etykietę produktu naturalnego, nie powinieneś mieć trudności z rozpoznaniem każdego składnika w nim zawartego. Prosta formuła często idzie w parze z wysoką jakością. Większość kosmetyków naturalnych produkowana jest przy pomocy olejów i ekstraktów roślinnych, olejków eterycznych, protein, hydrolatów, glinki itp. Są to produkty, które zawierają esencję danej rośliny czy minerału, dlatego mają świetne działanie. Coraz więcej kobiet decyduje się na naturalne rozwiązania, ponieważ są one skuteczniejsze. Duży wpływ na to ma fakt, że wspierają naturalne procesy zachodzące w skórze, takie jak regeneracja, usprawnienie pracy gruczołów czy wzmocnienie barier ochronnych. 

Wiele produktów naturalnych ma bardzo uniwersalne zastosowanie i świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Można je wykorzystywać jako balsamy do nawilżenia ciała i włosów, płyny do kąpieli czy serum do regeneracji skóry. 

Ochrona środowiska oraz prawa zwierząt  

W produkcji kosmetyków naturalnych duży nacisk kładzie się na poszanowanie środowiska, gdyż to z niego pozyskiwane są składniki do wytwarzania kosmetyków. W duchu eko jest cały proces produkcji – rozpoczynając od pozyskania składników, po opakowania zgodne z zero waste. Rośliny wzrastają swoim naturalnym rytmem i nie są sztucznie nawożone. Marki, które decydują się na produkcję naturalnych kosmetyków zazwyczaj są dużo mniejsze niż koncerny kosmetyczne. Ich rozwiązania są bardziej transparentne i często angażują się w różnego rodzaju akcje społeczne. Podkreślają swoją wyjątkowość na rynku przez etyczne działania w zakresie ochrony środowiska czy zastosowanie procesów recyklingu w swojej firmie. 

Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach i w większości przypadków są w 100% wegańskie, co oznacza, że do ich produkcji nie stosuje się produktów pochodzenia zwierzęcego. Jest to bardzo dobry kierunek rozwoju przemysłu kosmetycznego, który nie zgadza się na okrucieństwo wobec zwierząt. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*