Pierwsze zmarszczki? Zareaguj w porę, by opóźnić proces starzenia!

Pielęgnacja
Pierwsze zmarszczki? Zareaguj w porę, by opóźnić proces starzenia!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze zmarszczki nie muszą być naszą zmorą. Możemy łatwo pozbyć się ich lub zahamować proces starzenia się skóry. Drobne zmarszczki mimiczne są możliwe do zmniejszenia. Dzięki niektórym trikom możemy cieszyć się jędrną skórą na długo.

Jak opóźnić proces starzenia się skóry?

Na początku warto uświadomić sobie, czym tak naprawdę jest proces starzenia się skóry. Polega on na zmniejszaniu się ilości kolagenu w skórze, co skutkuje utratą jędrności. Można również zauważyć pojawienie się pierwszych zmarszczek mimicznych, co spowodowane jest spadkiem nawilżenia. Ilość kwasu hialuronowego również ulega zmniejszeniu, co również ma negatywny wpływ na skórę. Negatywnie wpływa także słońce i to ono w głównej mierze odpowiada za procesy starzenia się skóry. Fotostarzenie jest dla skóry najbardziej niebezpieczne. Zbyt częste opalanie się, zwłaszcza bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry, skutkuje pojawieniem się drobnych zmarszczek, przesuszenia oraz przebarwień. Z czasem stają się one groźne dla zdrowia, dlatego nadmierna ekspozycja skóry na słońce jest niewskazana, nie tylko ze względu na naszą urodę.

Wiedząc, jak przebiega proces starzenia się skóry, można lepiej przeciwdziałać. Opóźnienie procesu starzenia pozwoli na zachowanie na dłużej gładkiej i jędrnej skóry. Bardzo ważne jest nawilżenie. Powinno być ono uskuteczniane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Regularne picie wody mineralnej, w ilościach co najmniej 2 litrów dziennie, sprawia, że nie tylko cały nasz organizm funkcjonuje lepiej, ale przede wszystkim skóra wygląda na piękniejszą. W nawilżaniu skóry od zewnątrz pomogą kremy z kwasem hialuronowym, który naturalnie znajduje się w skórze. W przypadku mocno suchej i dojrzałej cery dobrym sposobem są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które polegają na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w skórę twarzy. Wiele osób chwali sobie taki zabieg jako znacznie bardziej skuteczny niż używanie kremu. W nawilżaniu skóry pomoże również gliceryna, która ma właściwości zatrzymujące wodę w skórze właściwej. 

Ważnym elementem w pielęgnacji cery jest pobudzanie skóry do jej odbudowy, co również skutkuje opóźnieniem w procesie starzenia. W trakcie bardziej intensywnego złuszczania skóra szybciej się odbudowuje. Powstają nowe włókna kolagenowe, które nadają jej jędrności i młodzieńczego blasku. Można pobudzić skórę do odbudowy za pomocą domowych peelingów. Doskonałe dla skóry są także produkty ze skoncentrowanymi składnikami aktywnymi. Należą do nich m.in. serum z witaminą A i E; witaminami działającymi przeciwko wolnym rodnikom, które destrukcyjnie wpływają na komórki skóry. Takie zabiegi, jak peeling połączony z późniejszym nałożeniem serum ze składnikami aktywnymi, mają działanie regenerujące.

Inne sposoby na proces starzenia się skóry

Innymi sposobami na spowolnienie procesu starzenia się skóry, są codzienne masaże twarzy. Dzięki pobudzeniu krążenia, skóra staje się lepiej dotleniona, a co za tym idzie – bardziej jędrna. Automasaż może być wykonywany w momencie, kiedy nakładamy na twarz krem lub serum. Wiele kobiet stosujących taki zabieg stwierdza, że skóra jest jędrniejsza, a przede wszystkim lepiej odżywiona. 

Bardzo ważnym elementem w procesie dbania o skórę, jest codzienne dostarczanie naszemu organizmowi witamin oraz minerałów, dzięki którym skóra staje się lepiej odżywiona. Dieta bogata w warzywa i owoce sprawia, że organizm wspaniale radzi sobie z regeneracją, a także sama skóra wygląda zdrowiej i młodziej. Do tego warto dodać odpowiednią ilość snu, co jest niezmiernie ważne. Wszystkie najważniejsze procesy, które zachodzą w naszym organizmie, jak i w skórze – mają miejsce podczas snu. Więc pamiętajmy nie tylko o odpowiedniej diecie, kosmetykach, nawykach pielęgnacyjnych, ale też o wysypianiu się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*