Jak stosować kwas hialuronowy w pielęgnacji skóry?

Jak stosować kwas hialuronowy w pielęgnacji skóry?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Idealnym rozwiązaniem w pielęgnacji jest znalezienie kosmetyków, które zapewnią świetne nawilżenie, a przy tym nie będą tłuste i obciążające. Receptą na ten problem może być naturalny składnik, jakim jest kwas hialuronowy. Jest bogaty w substancje nawilżające i sprawi, że problemy z suchą skórą twarzy pójdą w zapomnienie.

Na pojawienie się suchej skóry wpływ może mieć wiele czynników, takich jak nieodpowiednia dieta, przyjmowane silne leki lub wystawianie twarzy na trudne warunki atmosferyczne. Skutkuje to spadkiem zdolności wiązania i magazynowania wody w naskórku lub niedoborem lipidów w warstwie rogowej skóry.

Dlaczego warto postawić na kwas hialuronowy przy pielęgnacji suchej skóry?

Kwas hialuronowy jest powszechnie używany w kosmetologii, ponieważ ma właściwości, dzięki którym skóra jest odpowiednio nawodniona i nawilżona przez długi czas. Jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, dlatego nie podrażnia skóry i jest bezpieczna do powszechnego stosowania. Jednak wraz z procesami starzenia się jej obecność zaczyna się zmniejszać, co w konsekwencji prowadzi do wiotczenia skóry. Czynnikiem zewnętrznym, który negatywnie wpływa na zawartość kwasu hialuronowego w skórze, są szkodliwe promienie UV. To kolejny powód, aby przez cały rok stosować kremy zawierające filtry ochronne SPF. Pomocne będzie również korzystanie z kosmetyków mających w składzie kwas hialuronowy. 

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik, który może być bezpiecznie stosowany przez cały rok, gdyż świetnie chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Aby bronić ją przed wysuszeniem, powinien być aplikowany w połączeniu z olejami. Świetnie sprawdzi się jako baza pod makijaż, gdyż sprawia, że skóra jest elastyczna i gładka. Dlaczego stosowanie kwasu hialuronowego jest tak pomocne w codziennej pielęgnacji? 

Ma właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania wody występującej w skórze twarzy. W wyniku tego procesu skóra jest odżywiona, jędrna i nawilżona. Do innych zalet tego naturalnego składnika można zaliczyć to, że:

  • ujędrnia i sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna przez zwiększenie gęstości skóry;
  • ma właściwości regeneracyjne, dlatego świetnie odbudowuje uszkodzony naskórek;
  • daje wspaniałe nawilżenie, które jest długotrwałe i głębokie na wszystkich poziomach skóry;
  • zmniejsza proces przeznaskórkowego tracenia wody;
  • daje ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – silnym słońcem, wiatrem, mrozem, które działają na skórę twarzy niekorzystnie;
  • pomaga łagodzić stany zapalne skóry;
  • spowalnia procesy starzenia się skóry, dzięki działaniom wygładzającym i redukującym napięcie;
  • pomaga dotrzeć składnikom aktywnym w głębokie partie skóry, zwiększa przez to działanie innych stosowanych kosmetyków;
  • nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego jego stosowanie jest bezpieczne.

Jak wykorzystać kwas hialuronowy w codziennej pielęgnacji?

Kwas hialuronowy będzie świetnym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji skóry twarzy niezależnie od wieku i typu cery. Można go stosować jako samodzielny kosmetyk, który świetnie nawilży problematyczne miejsca na twarzy. Idealnie sprawdzi się nałożony na wilgotną skórę jako baza pod krem, gdyż wpłynie na lepsze jego wniknięcie i działanie. Można go stosować jako żel nawilżający do skóry tłustej, gdyż jest lekki i nie zawiera dodatkowych substancji tłuszczowych. Świetnie sprawdzi się też wtedy, kiedy chcesz nałożyć na twarz maseczkę lub zastosować serum. Kwas można stosować na dwa sposoby: przed użyciem zmieszać go z produktem, który chcemy nałożyć na twarz lub zastosować bezpośrednio na skórę przed wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego. Dzięki swoim silnym właściwościom kojącym będzie idealny na czas po opalaniu czy kąpieli w morzu, a jego regeneracyjna formuła pomoże na uszkodzony naskórek. Znajdzie również zastosowanie w pielęgnacji włosów, gdyż działa nawilżająco na przesuszone kosmyki. Wystarczy dodać go do szamponu lub odżywki do włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*