Ekologiczne zamienniki popularnych produktów higienicznych. Sprawdź, co warto wymienić w swojej kosmetyczce, by być bardziej eko

Ekologiczne zamienniki popularnych produktów higienicznych. Sprawdź, co warto wymienić w swojej kosmetyczce, by być bardziej eko
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty higieniczne, takie jak waciki bawełniane i patyczki jeszcze do niedawna były tylko jednorazowego użytku. Dziś możemy kupić je w wersji eko. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ekologicznych zamienników popularnych artykułów higienicznych? Jeśli tak, przeczytaj ten artykuł. 

Plastik jest tanim, wszechstronnym i cennym tworzywem. Jednak materiał ten przyczynił się do spopularyzowania produktów jednorazowych. Według statystyk połowa produktów wykonanych z plastiku jest wyrzucana po jednym użyciu. Obecnie coraz więcej osób chce żyć w zgodzie z naturą i wybierają ekologiczne rozwiązania, nawet jeśli wiąże się to z porzuceniem wygodnego stylu życia, które zapewniają artykuły jednorazowego użytku. Ten trend świadczy o coraz większej świadomości ekologicznej konsumentów. Marki, które oferują zrównoważoną produkcję swoich dóbr, świetnie potrafią dostosować się do swoich klientów, którzy z kolei coraz lepiej rozumieją kwestie środowiskowe.

Wielorazowe waciki kosmetyczne

Waciki wielokrotnego użytku to przyjazna dla środowiska alternatywa popularnych wacików jednorazowych. Wykonane są z wytrzymałego materiału, który należy czyścić po każdym użyciu. Do zestawu zwykle dołączony jest pokrowiec, który chroni przed uszkodzeniem i zabrudzeniem produktu. Jest to także idealna opcja na podróż.

Patyczki higieniczne wielokrotnego użytku

Bawełniane patyczki kosmetyczne są niezwykle ważnym akcesorium do makijażu i nie tylko. Dotychczas były one jednorazowego użytku. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom produkcji, które wspierają rozwój zrównoważonej konsumpcji, powstał ich wielorazowy zamiennik. Taka opcja jest doskonała dla osób będących często w podróży lub chcących dbać o środowisko. Co więcej, jeden patyczek wielorazowy odpowiada około 1000 patyczków jednorazowych (tak twierdzą przedstawiciele marki LastObject, która specjalizuje się w wytwarzaniu patyczków i płatków kosmetycznych wielorazowego użytku). 

Bambusowa szczoteczka do zębów

Plastikowe szczoteczki do zębów stanowią wielką część plastikowych odpadów, przyczyniając się do zanieczyszczenia na skalę globalną. 

Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi stało się problemem środowiskowym. Bambusowe szczoteczki do zębów są ekologiczną alternatywą tego akcesorium, ponieważ bambus jest rośliną naturalną, w pełni biodegradowalną, a także odnawialnym i zrównoważonym zasobem. Jest to jedna z najszybciej rosnących roślin na świecie, więc nie trzeba się martwić, że w najbliższym czasie jej zabraknie. Poza tym do produkcji szczoteczek używa się gatunku zwanego bambusem moso, który jest całkowicie organiczny. Nie potrzebuje nawozów, pestycydów ani nawadniania. Jest idealnym materiałem na rączkę szczoteczki. Bambusowe szczoteczki do zębów zwykle są wykonane z nylonowego włosia bez BPA i pakowane są w papier nadający się do recyklingu. 

Szampon w kostce

Szampon w kostce jest doskonałą i coraz bardziej popularną oraz ekologiczną alternatywą dla szamponów w plastikowych opakowaniach. Jest to wyjątkowo korzystna opcja pod wieloma względami. Wybierając szampon w kostce, rezygnujesz nie tylko z plastikowej butelki, ale także z chemikaliów znajdujących się w tradycyjnych szamponach w płynie. Dlaczego? Ponieważ szampony w kostce wytwarzane są często z mieszanki naturalnych składników, takich jak olejki eteryczne, zioła i rośliny.

Tego rodzaju rozwiązanie stało się popularne po tym, jak marka LUSH opublikowała wideo na Facebooku, które szczegółowo opisywało zalety ich nowego produktu.

Przede wszystkim jest to produkt przyjazny dla środowiska. To wygodna opcja dla miłośników podróży. Co więcej, ten produkt jest także bardzo wydajny i starcza na 60-80 myć. 

Szampony w kostce nie podrażniają skóry głowy i zawierają wyłącznie naturalne składniki, przez co nie szkodzą środowisku. 

Przeczytaj też: Wszystko, co musisz wiedzieć o kosmetykach w kostce

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*