Podstawowe jednorazowe środki higieniczne w placówkach medycznych

Podstawowe jednorazowe środki higieniczne w placówkach medycznych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Placówki medyczne takie jak szpitale czy przychodnie lekarskie to bez wątpienia miejsca, w których niezwykle łatwo o zarażenie się wirusami i bakteriami. Aby tego uniknąć, należy pamiętać o stosowaniu podstawowych jednorazowych środków higienicznych. Podpowiadamy, jak je wybrać, aby w 100% spełniły swoje zadanie.

Bezpieczeństwo pacjentów oraz komfort pracy personelu powinny być podstawą działania każdej placówki medycznej. Aby zapewnić jak najwyższe standardy opieki, nie może w takich miejscach zabraknąć podstawowych jednorazowych środków higienicznych, które są nieodłącznym elementem funkcjonowania szpitali i przychodni lekarskich. Podpowiadamy, jakie środki wybrać, aby mieć gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa. 

Maseczki jednorazowe oraz przyłbice 

Mimo że maseczki jednorazowe kojarzą nam się obecnie w największej mierze z obostrzeniami w związku z pandemią Covid-19, to są one przede wszystkim podstawowym środkiem higienicznym w placówkach medycznych.

Maseczki mają za zadanie chronić personel przed różnego rodzaju cieczami, aerozolami oraz parą. Warto jednak pamiętać, że aby maseczka rzeczywiście była skuteczna, powinna być wykonana zgodnie z normami, to jest z trójwarstwowej włókniny, posiadać badania w zakresie właściwości drażniących i uczulających oraz posiadać najwyższą możliwą skuteczności filtracji szczepów bakterii. W przypadku maseczek równie ważne jest także regularne zmienianie ich na świeże, co najmniej co 2/ 3 godziny.

Wsparciem dla maseczek jednorazowych mogą być przyłbice. Te dodatkowe środki ochrony pomagają w jeszcze większym zwiększeniu bezpieczeństwa, a ponadto chronią przed cieczami, aerozolami i parą nie tylko nasze drogi oddechowe, ale także oczy.

Jeśli potrzebujesz zakupić do placówki medycznej najwyższej jakości maseczki jednorazowe oraz przyłbice, koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą strony internetowe e-meditrans.pl 

Dezynfekcja i sterylizacja 

We wszystkich placówkach medycznych ogromną rolę odgrywa także dezynfekcja i sterylizacja.  Dlatego też w każdym gabinecie medycznym zdecydowanie nie może zabraknąć różnego rodzaju preparatów, które pozwalają na skuteczne zachowanie sterylnych warunków i stosowanie dezynfekcji. Oprócz wszelakich preparatów do sterylizacji narzędzi oraz dezynfekcji powierzchni i ciała nie można zapomnieć także o sterylnych jednorazowych igłach czy innych przyborach, używanych na co dzień w placówkach medycznych.

Jednorazowe akcesoria dla pacjentów

W każdej placówce medycznej muszą znaleźć się także jednorazowe akcesoria dla pacjentów. Do takich akcesoriów możemy zaliczyć między innymi jednorazowe fartuchy stosowane podczas zabiegów, różnego rodzaju pokrowce, śliniaki w gabinetach stomatologicznych, pieluchomajtki czy wkłady jednorazowe, które zapewniają skuteczne i optymalne działanie gabinetów medycznych, a także ochronę i bezpieczeństwo nie tylko pacjentów, ale również personelu medycznego.

Zdj. główne: Walter Otto/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*