Woda brzozowa. Poznaj jej zbawienne działanie

Woda brzozowa. Poznaj jej zbawienne działanie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Codziennie słyszymy o nowych produktach, które mogą mieć wspaniały wpływ nasze ciało. Najlepsze są niewątpliwie te naturalne. Dlatego warto poznać właściwości wody brzozowej.

Większość ludzi słyszała o wodzie kokosowej lub pije ją na co dzień.  Mniej osób wie jednak, że wodę brzozową również można pić i stosować w codziennej pielęgnacji. Od wielu lat znana jest z tego, że dobrze radzi sobie z problemami skórnymi twarzy czy głowy. Jeżeli chcesz zagłębić się w ten temat, zapraszamy do lektury artykułu o zbawiennym działaniu wody brzozowej. Warto wprowadzić ją do swojego życia już teraz.

Woda brzozowa – uzdrawiający środek

Od wielu pokoleń woda brzozowa stosowana była jako roztwór mający wspomóc organizm w walce nie tylko z różnymi schorzeniami, ale także z niedoskonałościami skóry i problemami z włosami. Sok uzyskany z brzozy ma podobną zawartość do wody kokosowej. Napój zawiera aminokwasy, enzymy, witaminę B i C, wapń oraz jeszcze kilka innych składników mineralnych potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Dodatkowo produkt z brzozy ma mniej cukru, co zachęca do zastosowania go w swojej codziennej diecie. 

Sok z brzozy zbierany jest z drzewa, które rośnie w Polsce. Zawsze odbywa się to na przełomie kwietnia i maja, gdyż wtedy jest go najwięcej. Pozyskuje się go z kory i pąków, wbijając w pień drzewa rurkę lub lejek, a ciecz spływa do pojemnika. Sok trzeba przefiltrować przez gazę, pozbywając się zanieczyszczeń. Należy trzymać go w szklanej butelce w chłodnym miejscu. Taki sok kwaśnieje w ciągu 4 dni, dlatego trzeba go szybko wypić. W przemyśle zostaje połączony z alkoholem, który przedłuża jego ważność i wartości odżywcze.

Zastosowanie wody brzozowej w pielęgnacji

Aby odpowiednio wprowadzić produkt z brzozy do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej, na samym początku warto obserwować reakcję naszej skóry. Stosowanie napoju może ją niestety podrażnić lub przesuszyć ze względu na obecność alkoholu.

Wodę brzozową warto zacząć stosować na skórze głowy. Jeżeli borykasz się z wypadaniem lub rozdwajającymi się włosami, nawracającym łupieżem i przetłuszczającymi się włosami, powinnaś postawić na wcierkę z brzozy. Zrezygnuj z gotowych kosmetyków, które znajdziesz w sklepie i postaw na naturalne składniki. Stosuj sok z brzozy po umyciu głowy. Skóra będzie oczyszczona i lepiej wchłonie substancje odżywcze zawarte w preparacie. Inną propozycją są płukanki. Wtedy wodę wcieramy we włosy przed myciem lub po. Oba zabiegi powinnaś stosować dwa razy w tygodniu, a po miesiącu zobaczysz spektakularne efekty! Twoje włosy będą gęste i lśniące. 

Masz problem z trądzikiem lub przebarwieniami? Spróbuj włączyć do pielęgnacji wodę brzozową. Świetnie sprawdzi się jako tonik do problematycznej cery. Okłady pozwolą rozjaśnić niedoskonałości i oczyszczą cerę z nadmiaru wydzielanego sebum. Możesz je także stosować na spuchnięte oczy. Latem warto mieć buteleczkę wody brzozowej przy sobie, ponieważ świetnie sprawdzi się w roli mgiełki do twarzy i ciała.

W drogeriach możemy spotkać się z kremami z dodatkiem wody brzozowej. Krem do cery suchej z brzozy lub regenerujący krem brzozowy z betuliną? Nie czekaj, tylko włącz ten składnik do swojej pielęgnacji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*