Kozieradka – kosmetyki z tym składnikiem zapobiegają wypadaniu włosów!

Kozieradka – kosmetyki z tym składnikiem zapobiegają wypadaniu włosów!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problem wypadania włosów dotyczy coraz większą część społeczeństwa. Przyczyny tego zjawiska są różne; od typowo genetycznego podłoża po niewłaściwą pielęgnację włosów i skóry głowy. Dawniej uważano, że ta dolegliwość spotyka jedynie mężczyzn w średnim wieku, jednak coraz więcej kobiet boryka się z problemem nadmiernej utraty włosów. Istnieje wiele sposobów na zapobieganie ich wypadaniu, jednym z nich jest używanie kosmetyków z kozieradką.

Czym jest kozieradka?

Kozieradka to roślina, której właściwości znane były już w czasach starożytnych. Początkowo rosła głównie w Azji i Europie Wschodniej, jednak obecnie jest uprawiana praktycznie na całym świecie. Ta roślina ma szerokie zastosowanie nie tylko w kosmetyce, ale również w medycynie i gastronomii. Jej liście jadane są jako warzywo, a ich suszona postać często dodawana jest do różnych potraw, aby wzmocnić ich smak. Kozieradka jest także wykorzystywana podczas leczenia stanów zapalnych przewodu pokarmowego, ponieważ ma silne działanie przeciwzapalne. Nasiona tej niezwykłej rośliny są w stanie obniżyć poziom cukru oraz szkodliwego cholesterolu we krwi. Dzięki jej właściwościom ludzie korzystają z niej od wieków.

Właściwości kosmetyczne kozieradki

W kosmetyce głównie używane są nasiona kozieradki, które mają wiele witamin i wartości odżywczych takich jak fosfolipidy, witaminy A, B i C oraz selen, krzem i potas. Te wszystkie składniki sprawiają, że dzięki kosmetykom z zawartością tej niezwykłej rośliny włosy stają się miękkie, elastyczne oraz dużo silniejsze

Leczy ona również łupież, zapobiega wypadaniu włosów, chroni je przed siwieniem oraz przeciwdziała rozdwajaniu się końcówek. Najczęściej kozieradka znajduje się w szamponach, olejkach i tonikach do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Jest stosunkowo tania i szeroko dostępna, szczególnie w drogeriach internetowych oraz sklepach z ekologicznymi produktami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*