Wielka Brytania zakaże sprzedaży futer? Nawołują do tego gwiazdy i wielcy projektanci ze świata mody!

Styl życia
Wielka Brytania zakaże sprzedaży futer? Nawołują do tego gwiazdy i wielcy projektanci ze świata mody!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Stella McCartney, Christopher Raeburn, Vivienne Westwood, Katharine Hamnett, a także wielu, wielu innych znanych projektantów opowiedziało się za zakazem produkcji i sprzedaży futer i wystosowało w tym celu list do promiera. Co na to Boris Johnson?

Już od wielu lat mówi się o zaniechaniu produkcji i sprzedaży futer. Jednak czy to możliwe, aby w końcu to się udało? Taki pomysł mają brytyjscy projektanci, którzy zebrali się aby przedyskutować problem produkcji futer naturalnych. Co więcej, wystosowali oni również list otwarty do premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, aby ten podjął właściwe kroki w tym kierunku. Projektanci chcą całkowitego zakazu sprzedaży futer w całym kraju. Ten krok w znacznym stopniu ograniczyłby produkcje i masowe zabijanie zwierząt na całym świecie. Dotychczasowe zakazy związane z hodowlą nie przynosiły efektów, bowiem wciąż sprowadzano futra z innych krajów.

Gdyby tak się stało Wielka Brytania byłaby pierwszy krajem, który wprowadził zakaz sprzedaży futer. To mogłoby zainicjować kolejne zmiany, czyli inne kraje również mogłyby podążyć tym śladem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*