Węgiel aktywny – dlaczego warto używać kosmetyków z tym składnikiem?

Moc składników
Węgiel aktywny – dlaczego warto używać kosmetyków z tym składnikiem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Węgiel aktywny (in. aktywowany) aktualnie jest jednym z najczęściej poszukiwanych substancji w kosmetykach. Odkryj linię kosmetyków marki Duetus, która zawiera ten wyjątkowy składnik!

Dzięki unikatowej, mikroporowatej strukturze (1 gram węgla aktywnego odpowiada powierchni ok. 3300 m2!), posiada niezwykle silne właściwości adsorbujące (wiążące inne związki chemiczne) przez co wykazuje działanie antyoksydacyjne, oczyszczające, pochłaniające nadmiar sebum, regulujące pracę gruczołów łojowych. Pomaga zmniejszyć widoczność porów, wspomaga gojenie wyprysków, a przy tym pozostawia skórę odświeżoną, promienną, o wyrównanym kolorycie.

Trend na węgiel aktywny nie bez powodu jest tak silny w aktualnym okresie – coraz większą wagę przywiązuje się do kwestii smogu i innych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Węgiel aktywny jest skuteczną substancją o działaniu “anti – pollution”, wykazuje właściwości ochronne przed wpływem szkodliwego działania wolnych rodników, powstałych na skutek kontaktu smogu ze skórą.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie FM5NIF6g-Copy-1024x683.jpeg
materiały prasowe Duetus

Chociaż węgiel aktywny wydaje się być popularnym składnikiem kosmetycznym, należy odróżnić kilka nazw, pod którymi “kryje się” węgiel aktywny. Jednak pod którym z oznaczeń INCI znajduje się wysokiej jakości surowiec o najsilniejszych właściwościach antyoksydacyjnych i oczyszczających? Przede wszystkim należy zerknąć w skład interesującego nas kosmetyku:

  • Carbon Black / CI 77266 – barwnik o intensywnym, głębokim odcieniu czerni, można go otrzymać w wyniku ciężkiego spalania produktów pochodzących z ropy naftowej. Jest to pochodna węgla, która ma wysoki stosunek powierzchni do objętości, jednak nie tak wysoki, jak czysty węgiel aktywny. Stosowany jedynie w celu zabarwienia kosmetyku (np. w eyelinerach, tuszach).
  • Activated Charcoal – nazwa wskazująca na obecność nieprzetworzonego węgla aktywnego (drzewnego), który zachowuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki unikatowej formie przestrzennej. Węgiel aktywny, poza kosmetykami, wykorzystywany jest np. do filtracji wody.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie KZNsgk5A-Copy-1024x683.jpeg
materiały prasowe Duetus

Kosmetyki z węglem aktywnym znajdują zastosowanie nie tylko wśród osób mieszkających w dużych aglomeracjach, mających kontakt ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza – składnik ten jest skuteczny w terapiach cer tłustych, trądzikowych, mieszanych i zanieczyszczonych. Wykazuje skuteczne działanie zarówno na skórach kobiecych jak i męskich, dotkniętych powyższymi problemami.

Nowa linia firmy Sylveco – Duetus – oparta jest o najwyższej jakości węgiel aktywny (w składzie INCI jest wyszczególniony jako “Active Charocoal”) wykazujących skuteczne właściwości seboregulujące, oczyszczające i antyoksydacyjne. Cała seria wykazuje silne działanie przeciwrodnikowe i znajduje zastosowanie w ochronie skóry przed smogiem i zanieczyszczeniami. Lekka konsystencja formuł gwarantuje brak czopowania ujść gruczołów łojowych. Dodatkowo Duetus to kosmetyki wegańskie, przeznaczone zarówno dla kobiet jak i męskich (unisex)!

https://www.instagram.com/p/B7HIIZnBSIm/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*