Stylizacja paznokci w domu – na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę?

Stylizacja paznokci w domu – na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chcesz samodzielnie wykonać w domowym zaciszu manicure? W osiągnięciu profesjonalnego efektu może pomóc ci sprzęt, z którego korzystają kosmetyczki. Taka inwestycja z pewnością dość szybko się zwróci, zwłaszcza jeśli jak dotąd regularnie odwiedzałaś manicurzystki i zostawiałaś u nich sporo pieniędzy. Sprawdź, jakie urządzenia do stylizacji paznokci zdecydowanie warto mieć w domu.

Frezarki

Profesjonalna frezarka do może znacząco skrócić czas potrzebny na pielęgnację paznokci i przygotowanie ich do stylizacji. Wyposażone we frez urządzenie umożliwia szybkie skrócenie płytki, nadanie jej odpowiedniego kształtu i zmatowienie. Może też być wykorzystane do usunięcia manicure hybrydowego, żelowego i akrylowego, a także odsunięcia i wycięcia skórek. Możliwość zastosowania frezów z końcówkami o różnych kształtach pozwala na wysoką precyzję zabiegów. Podstawowe wersje frezarek do użytku domowego można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Z kolei bardziej profesjonalne urządzenia stworzone z myślą o gabinetach kosmetycznych to wydatek rzędu od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Ich duży wybór znajdziesz na https://activeshop.com.pl/.

Lampy LED i UV

Kobiety pokochały trwały manicure, co wpłynęło na popularność specjalnych lamp umożliwiających wykonanie np. hybrydy i żeli. Podczas zakupów w sklepie online ActiveShop warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim należy zdecydować się na technologię zastosowaną w urządzeniu. Lampy UV powoli są wypierane przez lampy LED i UV/LED. Warto zainteresować się zwłaszcza wersją UV/LED, która umożliwia wykonanie dowolnego manicure i zapewnia szybkie utwardzenie lakieru. Niesamowicie ważna jest też moc, od której zależy czas zabiegu i jego jakość. Choć urządzenia o mocy 9W mogą sprawdzić się w domu, to warto pomyśleć o wyższej mocy, która często oznacza podwyższenie kosztu zakupu o zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Pochłaniacz pyłu

Podczas piłowania paznokci powstaje pył, który może obniżać komfort pracy. Z tego powodu profesjonalne kosmetyczki niemal zawsze mają w swoim gabinecie pochłaniacz, który może wchłonąć większość pyłu. Warto pamiętać, wdychanie zanieczyszczeń powstających podczas piłowania paznokci może też mieć szkodliwy wpływ na układ oddechowy. Zakup pochłaniacza to zatem inwestycja we własne bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy zabiegi wykonuje się dość często. Ponadto jest to też sposób na zachowanie większej czystości w miejscu piłowania paznokci.

Sterylizator kosmetyczny

Nie tylko kosmetyczki powinny zapewnić wysoki poziom higieny wykonywanych zabiegów. Również w domu należy dbać o sterylizację narzędzi wykorzystywanych podczas manicure. Usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń np. z frezu może skutecznie zapobiegać infekcjom w okolicach paznokci. W domu fanki samodzielnego wykonywania manicure nie może zatem zabraknąć sterylizatora, który podniesie bezpieczeństwo zabiegów. Takie urządzenie może mieć formę np. autoklawu bądź myjki ultradźwiękowej. Wybór powinien zależeć od własnych potrzeb i preferencji. Specjalne torebki do tego rodzaju urządzeń znajdziesz na https://activeshop.com.pl/dezynfekcja-i-sterylizacja/torebki-do-sterylizacji.html.

Fot. Element5 Digital/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*