Serum różane – teraz możesz zrobić je sama! Poznaj jego właściwości

Serum różane – teraz możesz zrobić je sama! Poznaj jego właściwości
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwości róży znane są już od wielu lat. Płatki róży wykorzystywane są m.in. w wyrobach cukierniczych i kosmetycznych. Smak płatków tej rośliny ma sporą grupę fanów, przez co właśnie zyskuje na swojej popularności. W kosmetyce róże wykorzystuje się do robienia kremów, hydrolatów czy żeli. Ma działanie łagodzące i nawilżające, a wykonanie z niej domowych kosmetyków jest naprawdę proste.

Przepis na serum różane handmade

Do przygotowania domowego serum różanego będziesz potrzebować:

  • 30 ml wody różanej lub olejku różanego, 
  • 10 ml wybranego olejku, 
  • niepełną łyżeczkę kwasu hialuronowego,
  • wybrane witaminy (w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań). 

Otrzymane serum przy użyciu tych produktów należy przelać do szklanej buteleczki, można w tym celu wykorzystać pojemnik po zużytym produkcie. Taki kosmetyk trzeba przechowywać w lodówce i najlepiej zużyć w przeciągu kilku dni.

Jak pozyskać potrzebne składniki

  1. Woda różana

Woda różana dostępna jest w wielu sklepach internetowych oraz drogeriach stacjonarnych. Zamiennie może być ona nazywana hydrolatem różanym i najczęściej pod taką właśnie nazwą można ją znaleźć w sklepach. Taką wodę można również przygotować samemu w domu. 

Receptura takiego kosmetyku jest bardzo prosta i wymaga małych nakładów. Do jej samodzielnego zrobienia potrzeba kilku garści płatków róży, wody destylowanej, którą można nabyć w niektórych sklepach i na stacjach benzynowych, garnka z pokrywką, sitka i pojemnika na gotowy wyrób. Płatki róży należy umieścić w garnku i zalać wodą. Następnie trzeba je gotować aż do utraty koloru, a potem przecedzić wywar i wlać go do buteleczki lub pojemnika. Gotową wodę należy przechowywać w lodówce. Taki kosmetyk można użyć nie tylko do produkcji serum, ale również stosować bezpośrednio na skórę twarzy, co łagodzi podrażnienia i doskonale nawilża cerę.

  1. Olejek różany

Do serum, zamiast wody różanej, można dodać olejku różanego. Wykonanie przepisu z dodaniem takiego zamiennika zmieni konsystencję na bardziej oleistą. Olejek różany, podobnie jak wodę, można zrobić również samodzielnie. Wystarczy do słoika z jasnego szkła włożyć rozgniecione płatki róż i zalać je olejem. Taka mikstura powinna stać przez około 3 tygodnie w dobrze nasłonecznionym i ciepłym miejscu. Taki olejek również można stosować bezpośrednio na skórę. Ma on podobne działanie do wody różanej.

  1. Olejki i ich działanie

Rodzaj składnika zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb cery. Do serum najczęściej stosuje się olejki takie jak arganowy, makadamia lub jojoba, które można nabyć w sklepach zielarskich, niektórych aptekach lub sklepach internetowych. 

Olejek arganowy jest bogaty w witaminę E oraz kwasy omega 3, które wygładzają i nawilżają cerę. 

Olejek makadamia działa ujędrniająco, a jojoba dodaje skórze blasku i doskonale ją nawilża. Świetnym rozwiązaniem jest zmieszanie tych olejków do produkcji zalecanego serum, co dodatkowo wzmocni jego działanie.

  1. Kwas hialuronowy

Ten kwas można nabyć w niektórych aptekach, drogeriach lub sklepach internetowych. Jego działanie jest bardzo szerokie. Ma on duże właściwości regeneracyjne, wygładza zmarszczki, poprawia kondycję cery, świetnie nawilża i odżywia skórę. Można go stosować na blizny w celu ich zmniejszenia. Taki kosmetyk przyda się nie tylko podczas tworzenia serum różanego, ale również do pielęgnacji całego ciała.

  1. Witaminy i ich działanie

Ostatni składnik, czyli witaminy, również należy dobrać do indywidualnych potrzeb skóry. Najczęściej stosuje się witaminę E, ponieważ dobrze wpływa na kondycję skóry, chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz odmładza cerę. Zastępczo lub dodatkowo do witaminy E można dodać witaminę A, która ma bardzo podobne właściwości. Wszystkie witaminy dostępne są w aptekach i sklepach internetowych.

Serum różane jest bardzo proste w wykonaniu i użyciu. Wystarczy nanieść kilka kropli na wybrane partie ciała i dokładnie wetrzeć je w strukturę skóry. Taki kosmetyk najlepiej używać w codziennej wieczornej pielęgnacji. Efekty poprawy kondycji skóry zauważalne są już po pierwszym użyciu, ale nie tylko to sprawia, iż jest ono tak popularne. Wiele osób zachęca do tego kosmetyku wyjątkowy różany zapach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*