Bezpieczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Uroda
Bezpieczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej decyduje się coraz więcej osób. Nie jest to już tematem tabu, jak jeszcze miało to miejsce kilka lat temu. Zarówno Panie, jak i Panowie doceniają możliwości współczesnej nauki i coraz chętniej odwiedzają profesjonalne gabinety i centra medyczne w celu poprawienia swojego wyglądu, zdrowia i samopoczucia. Na jakie bezpieczne zabiegi można się zdecydować? Podpowiadamy!

Terapia PRP – na co wpływa osocze bogatopłytkowe?

Terapia PRP to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wykonuje go m.in. klinika medycyny estetycznej w Krakowie Nova Clinic. Terapia PRP to terapia osoczem bogatopłytkowym, czyli autologicznym, stężonym preparatem płytkowym w niewielkiej ilości osocza, który w swoim składzie zawiera uwalniane z płytek czynniki wzrostu. PRP wykazuje właściwości pobudzające fizjologiczne procesy gojenia się ran i regenerację tkanek miękkich oraz twardych. Terapia PRP polega na pobraniu krwi od pacjenta, poddaniu jej specjalnej obróbce, a następnie podaniu poprzez iniekcje śródskórne. Zabieg ten jest w szczególności skierowany do osób, które zmagają się z bliznami potrądzikowymi oraz z problemami wypadania włosów.

Tropokolagen GUNA – skuteczna terapia regeneracyjna

Kolejny zabieg warty uwagi to terapia regeneracyjna z wykorzystaniem tropokolagenu, czyli jednego z podstawowych składników kolagenu występującego w naszym organizmie. Zabieg wykonuje się metodą mezoterapii, która polega na miejscowym dostarczeniu do skóry regenerujących substancji leczniczych. Zabieg z tropolagenem wykonywany jest u osób, u których zauważalne są objawy starzenia się skóry, blizny i rozstępy, cellulit i lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, których skóra straciła jędrność i elastyczność, w przypadku pojawienia się zmarszczek na skutek fotostarzenia oraz nadmiernego napięcia mięśni mimicznych szyi. Nie ma ogólnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu z użyciem tropokolagenu. 

Mezoterapia CellBooster – kiedy warto się na nią zdecydować?

Bardzo interesującym zabiegiem jest również mezoterapia z preparatem CellBooster, czyli stabilizowanym, trójwymiarowym kompleksem, stworzonym ze skoncentrowanej i wysoce oczyszczonej macierzy kwasu hialuronowego oraz składników aktywnych, takich jak aminokwasy, peptydy, witaminy i mikroelementy. Jest to zabieg antystarzeniowy, działający na poziomie komórkowym. Na ten zabieg można zdecydować się w przypadku starzenia i fotostarzenia, utraty jędrności skóry, odwodnionej skóry, cellulitu, rozstępów, miejscowego odkładania się tkanki tłuszczowej oraz obrzęków w okolicy twarzy i oczu. Można go potraktować również jako profilaktykę przeciwzmarszczkową lub wykonać w celu zapobiegania wypadania włosów.

Pamiętaj, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinien wykonywać lekarz medycyny. 

Fot.: Ana Francisconi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*