Nużący trening? Nie z tymi akcesoriami do treningu!

Nużący trening? Nie z tymi akcesoriami do treningu!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chcesz rozpocząć treningi w domu, jednak masz bladego pojęcia na temat akcesoriów niezbędnych do ćwiczeń? Wychodzimy naprzeciw trudnościom i podpowiadamy, jaki sprzęt warto kupić w pierwszej kolejności. Sprawdź sam!

Regularna aktywność niesie za sobą wiele prozdrowotnych korzyści, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Utrata zbędnych kilogramów oraz poprawa samopoczucia są na wyciągnięcie ręki, wystarczy, że wyposażysz się w podstawowe przyrządy do ćwiczeń. Dowiedz się, o jakich akcesoria mowa i rozpocznij swoją przygodę ze zdrowym trybem życia już dziś! 

Gumy do ćwiczeń 

Dlaczego potrzebujesz gumy do ćwiczeń? Przede wszystkim wykonywanie treningów z taśmami oporowymi pomaga we wzmocnieniu mięśni, zwiększeniu siły oraz korzystnie oddziałuje na koordynację, a tym samym stabilizację. Jeżeli Twoim celem jest wyszczuplenie sylwetki to taśmy sprawdzą się wzorowo. Jakie ćwiczenia wykonywać z gumami? Dobrym pomysłem są przysiady, ponieważ wysmuklają uda i wzmacniają plecy oraz brzuch. Pierwsze rezultaty regularnych treningów dostrzeżesz już po miesiącu…Warto! 

Mata do ćwiczeń 

Niezależnie od tego, czy uprawiasz jogę, fitness czy pilates, mata do ćwiczeń to must have każdej domowej siłowni. Dobór grubości maty zależy od intensywności treningu – im większy, tym lepiej zainwestować w produkt wykonany z grubszego tworzywa. 

Dlaczego tak ważny jest zakup maty treningowej? Dzięki niej zapobiegasz otarciom, które mogłyby pojawić się podczas wykonywania ćwiczeń. Poza tym izolujesz się od chłodniejszej, nieprzyjemnej podłogi i likwidujesz ślizganie się podczas treningu. W poszukiwaniu maty warto mieć na względzie jej elastyczność i przyczepność do podłoża. 

Hula hop 

Czy kręcenie hula hop wyszczupla? Liczba spalonych kalorii mówi sama za siebie! 30 minutowy trening z obręczą, pozwala spalić blisko 210 kalorii! To niemal tyle samo, co podczas biegu. Poza redukcją niepożądanego nadmiaru tkanki tłuszczowej możesz liczyć na ujędrnienie pośladków i ud. Systematyczne kręcenie hula hop gwarantuje uzyskanie spektakularnych efektów zaledwie po 3 tygodniach treningów. 

Wybór hula hop uzależniony jest od wzrostu, choć nie jest to reguła. Osoby powyżej 160 cm wzrostu powinny zdecydować się na model o średnicy 95 cm, z kolei powyżej 175 cm – od 100 do 105 cm średnicy. 

Pamiętaj, że zakup sprzętu nie wystarczy, aby móc rozpocząć świadome treningi w domu. Warto zasięgnąć porady eksperta, który przedstawi, krok po kroku, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, aby nie zrobić sobie krzywdy. 

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*