Top 3 polskie podcasty o tematyce ekologicznej

Top 3 polskie podcasty o tematyce ekologicznej
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podcasty skradły serca słuchaczy. Poza umilaniem czasu mogą również przekazywać bardzo wartościowe treści. Można ich słuchać stojąc w korku lub prowadząc auto. Wśród polskich twórców podcastów znaleźć można takie nurty jak: sustainability, green, eco, minimalist i slow. Aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, w przystępny i ciekawy sposób poruszają oni zagadnienia proekologiczne, przekazując swoją wiedzę lub rozmowy z ekspertami. Oto 3 najciekawsze według nas Polskie podcasty poruszające tematykę ekologii.

Słuchaj podcastów i bądź eko

Krok w stronę świadomego życia, czyli podcast Karoliny Sobańskiej

Eko i zdrowy tryb życia idą ze sobą w parze. Za tymi słowami kryje się Karolina Sobańska, która rozmowy z ekspertami zamieniła w ciekawe proekologiczne dywagacje. Wszystko urozmaicone jest pogadankami głównej bohaterki o życiu codziennym i podróżach. Ten podcast zainteresuje z pewnością miłośników sportu. Karolina to osoba odpowiedzialna ekologicznie i właśnie takie postrzeganie świata próbuje zaszczepić w swoich odbiorcach. Udowadnia, że moda i robienie przemyślanych zakupów może być „cool”. Autorka pod każdym nagraniem umieszcza kilka przydatnych linków. Spokojnie można polecić ten podcast wszystkim świadomym i chcącym uświadomić się proekologicznie.

Świadomość ekologiczna po polsku według Muda Talks

Kluczem do sukcesu podcastów jest wzbudzenie zainteresowania widzów. Można zyskać je dzięki przebojowości i ciekawym treściom, a to właśnie ma podcast Muda Talks. Jego prowadząca, Anna Pięta w życiu codziennym opracowuje strategie dla marek modowych, dla których ważna się zrównoważona produkcja. Wcześniej, podcast był tworzony też przez Martynę Sztabę, współzałożycielkę firmy Syntoil, która zajmuje się circular economy, czyli ekologicznym przywracaniem produktów. W podcastach można usłyszeć aktywistów, naukowców oraz polskich przedsiębiorców, którzy chcą zmienić świat na lepsze. Zaproszeni goście poruszają przeróżne tematy – od less waste po zrównoważony rozwój. Jeśli chcesz wiedzieć, jak żyć proekologicznie na co dzień, przesłuchaj podcasty dziewczyn z Muda Talks!

Natura w życiu codziennym z „Jest Zielono”

Żyjąc w dużym mieście, coraz częściej zadajemy sobie pytanie – jak piękny byłby świat gdyby otaczało nas więcej zieleni. Czujemy wpływ betonowych lasów na nasze samopoczucie. Pragniemy natury. To właśnie Agnieszka, która odpowiada za podcasty Jest Zielono jest entuzjastką takiego podejścia i propaguje je w swoich nagraniach. Pokazuje jak każdego dnia, małymi kroczkami można tę ekologię wprowadzać do swojego życia. Z jej podcastów możemy dowiedzieć się jak żyć zgodnie z zasadą zero waste, jak prowadzić dom bardziej eko. Dodatkowo przedstawia wiele ciekawych faktów dotyczących ekologicznego rolnictwa i ogrodnictwa. Jednym z bardziej istotnych tematów jest segregacja śmieci, czy tworzenie własnych kompostowników. Dzięki Agnieszce dowiemy się, dlaczego segregacja sprawia nam takie trudności, czy biokompostowanie spełnia swoją funkcję, co najbardziej zanieczyszcza środowisko oraz jak możemy to zmienić. Bądź zielony razem z Agą.

Podcasty to coraz lepiej rozwijająca się sfera blogowa. Niełatwo skraść serca widzów, ponieważ tutaj nie wystarczy kontrowersja, czy piękne zdjęcia. Trzeba mieć coś interesującego do przekazania. Nagrania polskich twórców, które poruszają temat ekologii, są przemyślane i prowadzone w ciekawy sposób. Warto poświęcić im swój czas np. podczas podróży czy sprzątania. Mogą wnieść do naszego życia sporo zdrowych nawyków, które przekażemy dalej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*